«Medialab.am» լրատվական կայքի խմբագրության հասցեին սպառնալիքներ հնչեցնելու դեպքի առթիվ ՀՀ գլխավոր դատախազությունում քրեական գործ է հարուցվել
փետրվարի 06, 2018
2018թ. փետրվարի 1-ին ՀՀ գլխավոր դատախազությունից ՀՀ ոստիկանության ԿՀԴՊ գլխավոր վարչութուն են ուղարկվել ««Medialab.am» լրատվական կայքի աշխատակցի հասցեին սպառնալիքներ հնչեցնելու վերաբերյալ  տարբեր լրատվական կայքերում հրապարակված հոդվածները՝ ստուգողական գործողություններ կատարելու համար:
ՀՀ ոստիկանության ԿՀԴՊ գլխավոր վարչությունում նախապատրաստված նյութերով տվյալներ են ստացվել այն մասին, որ 2018թ. հունվարի 28-ին «Hayk Berman Ohanyan» անունով հանդես եկած օգտատերը, համացանցի ֆեյսբուքյան կայքում տեսնելով «Medialab.am» լրատվական կայքից հղում կատարված «Բոշի ծաղիկները» ծաղրանկարը,  «Medialab.am» լրատվական կայքի ֆեյսբուքյան էջում և նշված կայքի գլխավոր խմբագիր Մարիաննա Գրիգորյանի անհատական նամակագրությամբ, վերջինիս հասցեին տվել է սպանության  սպառնալիքներ՝ կապված հիշյալ ծաղրանկարի հետ:
Նկատի ունենալով, որ նշված տվյալները ենթակա են լրիվ, օբյեկտիվ և բազմակողմանի քննության, դեպքի առթիվ  2018 թվականի փետրվարի 6-ին ՀՀ գլխավոր դատախազությունում ՀՀ քրեական օրենսգրքի 137-րդ հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով հարուցվել է քրեական գործ և նախաքննություն կատարելու համար ուղարկվել ՀՀ Քննչական կոմիտե:

Генеральная прокуратура РА возбудила уголовное дело по поводу угроз в отношении редакции информационного сайта «Medialab.am»
февраль 06, 2018
1 февраля 2018 г. из Генеральной прокуратуры РА  в Главное управление по борьбе с организованной преступностью полиции РА с целью проверки были направлены статьи, опубликованные на разных информационных сайтах, об угрозах в адрес сотрудника информационного сайта Medialab.am.
Подготовленными материалами Главного управления по борьбе с организованной преступностью полиции РА были получены данные о том, что  28 января 2018г. пользователь, который представился как «Айк Берман Оганян» , увидев карикатуру «Боши цахикнер», ссылаясь на новостной сайт «Medialab.am» на веб-сайте Фейсбук,  главному редактору упомянутого сайта Марианне Григорян угрожал убийством в связи с карикатурой.
Принимая во внимание тот факт, что эти данные подлежат полному, объективному и всестороннему расследованию, 6 февраля 2018 г. Генеральная прокуратура  РА возбудила уголовное дело по признакам ч. 1 ст. 137 Уголовного кодекса РА и направила в Следственный комитет РА для предварительного следествия.