Դատախազությունը պահանջում է ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետի նախկին տեղակալ Հայկազ Բաղմանյանից հօգուտ պետության բռնագանձել 11 անշարժ և շարժական գույք, շուրջ 3 միլիարդ 56 միլիոն դրամ
Գլխավոր դատախազության ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման գործերով վարչությունը պահանջ է ներկայացրել դատարանին՝ ՀՀ ՊՆ N բանակային կորպուսի նախկին հրամանատար, ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետի նախկին տեղակալ, Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության (ՀԱՊԿ) միացյալ շտաբի պետի նախկին տեղակալ Հայկազ Պապիկի Բաղմանյանից և նրա հետ փոխկապակցված անձանցից հօգուտ Հայաստանի Հանրապետության բռնագանձել՝
• 7 անշարժ գույք, որից 6-ը՝ Երևան քաղաքում, իսկ 1-ը՝ Կոտայքի մարզում.
• 4 տրանսպորտային միջոց.
• 5 տրանսպորտային միջոցի շուկայական արժեք.
• 2 իրավաբանական անձանցում մասնակցություն.
• շուրջ 1 միլիոն 290 հազար դրամ ավանդ.
• բանկի 30 հատ պարտատոմս.
• 1 միլիարդ 544 միլիոն 254 հազար դրամ՝ որպես ապօրինի դրամական միջոցների մնացորդ.
• 1 միլիարդ 511 միլիոն 965 հազար դրամ, որը չի հիմնավորվում անձի օրինական եկամուտներով, ունի ապօրինի ծագում, փոխանցվել է բարեխիղճ ձեռքբերողի կամ հնարավոր չէ նույնականացնել և բռնագանձել.

Прокуратура требует взыскать в пользу государства с бывшего заместителя начальника Генерального штаба Вооружённых сил Республики Армения Айказа Багманяна 11 объектов недвижимого и движимого имущества, а также около 3 миллиардов 56 миллионов драмов
Управление по взысканию имущества незаконного происхождения Генеральной прокуратуры представило в суд требование о взыскании с бывшего командира армейского корпуса N Министерства обороны РА, бывшего заместителя начальника Генерального штаба Вооружённых сил РА, бывшего заместителя начальника Объединённого штаба Организации Договора о коллективной безопасности (ОДКБ) Айказа Папиковича Багманяна и аффилированных с ним лиц в пользу Республики Армения:
• 7 объектов недвижимого имущества, из которых 6— в городе Ереване и 1 — в Котайкской области,
• 4 транспортных средства,
• рыночную стоимость 5 транспортных средств,
• участие в 2 юридических лицах,
• депозит в размере около 1 миллиона 290 тысяч драмов,
• 30 банковских облигаций,
• 1 миллиард 544 миллиона 254 тысячи драмов — как остаток незаконных денежных средств,
• 1 миллиард 511 миллионов 965 тысяч драмов, происхождение которых не подтверждено законными доходами лица, имеют незаконное происхождение, переданы добросовестному приобретателю либо не могут быть идентифицированы и взысканы,