Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանի՝ 2025 թվականի դեկտեմբերի և 2026 թվականի հունվար-փետրվարի հրամաններով՝ Դատախազությունում տեղի են ունեցել կադրային մի շարք փոփոխություններ:
- Երևան քաղաքի Արաբկիր և Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջանների դատախազի տեղակալ Գագիկ Հայրապետյանը փոխադրվել է Գլխավոր դատախազության սահմանադրական կարգի հիմունքների, պետության և հասարակական անվտանգության դեմ ուղղված հանցագործությունների գործերով վարչության ավագ դատախազի պաշտոնին:
- Վահան Սարգսյանը նշանակվել է Գլխավոր դատախազության սահմանադրական կարգի հիմունքների, պետության և հասարակական անվտանգության դեմ ուղղված հանցագործությունների գործերով վարչության պետի տեղակալի պաշտոնին:
- Էդուարդ Հովհաննիսյանը նշանակվել է Երևան քաղաքի Էրեբունի և Նուբարաշեն վարչական շրջանների դատախազի պաշտոնին՝ ազատվելով նույն վարչական շրջանների դատախազի տեղակալի պաշտոնից:
- Միլենա Մանուկյանը նշանակվել է Երևան քաղաքի Շենգավիթ վարչական շրջանի դատախազության դատախազի պաշտոնին և գործուղվել Գլխավոր դատախազին առընթեր հատուկ հանձնարարություններով վարչության դատախազի պաշտոնին:
- Գոհար Արասխանյանը նշանակվել է Երևան քաղաքի Էրեբունի և Նուբարաշեն վարչական շրջանների դատախազության դատախազի պաշտոնին և գործուղվել Գլխավոր դատախազին առընթեր հատուկ հանձնարարություններով վարչության դատախազի պաշտոնին:
- Գեղարքունիքի մարզի դատախազության ավագ դատախազ Մարիա Հովհաննիսյանը փոխադրվել է Երևան քաղաքի Աջափնյակ և Դավթաշեն վարչական շրջանների դատախազության ավագ դատախազի պաշտոնին:
- Անահիտ Բաղդասարյանը նշանակվել է Կոտայքի մարզի դատախազության դատախազի պաշտոնին:
- Արսեն Թումանյանը նշանակվել է Արմավիրի մարզի դատախազության դատախազի պաշտոնին:
- Նարեկ Մենդիկյանը նշանակվել է Տավուշի մարզի դատախազության դատախազի պաշտոնին և գործուղվել Երևան քաղաքի դատախազության դատախազի պաշտոնին:
- Նորայր Այվազյանը նշանակվել է Վայոց ձորի մարզի դատախազության դատախազի պաշտոնին և գործուղվել Երևան քաղաքի դատախազության դատախազի պաշտոնին:
- Վազգեն Մկրտչյանը նշանակվել է Վայոց ձորի մարզի դատախազության դատախազի պաշտոնին:
- Շիրակի մարզի դատախազության դատախազ Թամարա Դավթյանը փոխադրվել է Գեղարքունիքի մարզի դատախազության դատախազի պաշտոնին:
- Արտավազդ Ասատրյանը նշանակվել է Շիրակի մարզի դատախազության դատախազի պաշտոնին:
- Գրիգոր Մանուչարյանը նշանակվել է Շիրակի մարզի դատախազության դատախազի պաշտոնին:
- Տաթևիկ Հովհաննիսյանը նշանակվել է Շիրակի մարզի դատախազության դատախազի պաշտոնին:
- Կնյազ Կնյազյանը նշանակվել է Շիրակի մարզի դատախազության դատախազի պաշտոնին:
- Հենրիկ Անտոնյանը նշանակվել է Լոռու մարզի դատախազության դատախազի պաշտոնին:
- Կարոլինա Հարությունյանը նշանակվել է Լոռու մարզի դատախազության դատախազի պաշտոնին և գործուղվել Գլխավոր դատախազության կազմակերպական-վերահսկողական և իրավական ապահովման վարչության դատախազի պաշտոնին:
- Ֆրիդա Այվազյանը նշանակվել է Լոռու մարզի դատախազության դատախազի պաշտոնին:
- Տիգրան Բադալյանը նշանակվել է Լոռու մարզի դատախազության դատախազի պաշտոնին:
- Հայկ Սարգսյանը նշանակվել է Լոռու մարզի դատախազության դատախազի պաշտոնին և գործուղվել Գլխավոր դատախազության կազմակերպական-վերահսկողական և իրավական ապահովման վարչության դատախազի պաշտոնին:
- Լոռու մարզի դատախազության դատախազ Ռիմա Ասոյանը փոխադրվել է Արարատի մարզի դատախազության դատախազի պաշտոնին:
- Գրիգոր Ալեքսանյանը նշանակվել է Գեղարքունիքի մարզի դատախազության դատախազի պաշտոնին:
- Նորայր Շահինյանը նշանակվել է Գեղարքունիքի մարզի դատախազության դատախազի պաշտոնին:
- Սամվել Կարապետյանը նշանակվել է Գեղարքունիքի մարզի դատախազության դատախազի պաշտոնին:
- Մերի Երիցյանը նշանակվել է Լոռու մարզի դատախազության դատախազի պաշտոնին:
- Տաթևիկ Ավագյանը նշանակվել է Արագածոտնի մարզի դատախազության դատախազի պաշտոնին:
- Արարատի մարզի դատախազի տեղակալ Հայկազ Նիկողոսյանն ազատվել է զբաղեցրած պաշտոնից:
- Երևան քաղաքի Մալաթիա-Սեբաստիա վարչական շրջանի դատախազության ավագ դատախազ Սամինե Պետրոսյանը փոխադրվել է Սյունիքի մարզի դատախազության ավագ դատախազի պաշտոնին:
- Զինվորական կենտրոնական դատախազության պետական շահերի պաշտպանության բաժնի դատախազ Վահագն Աղասյանն ազատվել է զբաղեցրած պաշտոնից:
- Արտաշես Մաիլյանը նշանակվել է Սիսիանի կայազորի զինվորական դատախազության դատախազի պաշտոնին և գործուղվել Գլխավոր դատախազության սահմանադրական կարգի հիմունքների, պետության և հասարակական անվտանգության դեմ ուղղված հանցագործությունների գործերով վարչության դատախազի պաշտոնին:
- Սիսիանի կայազորի զինվորական դատախազի տեղակալ Սերգեյ Խաչատրյանն ազատվել է զբաղեցրած պաշտոնից:
- Սիսիանի կայազորի զինվորական դատախազության դատախազ Հովհաննես Ալեքսանյանն ազատվել է զբաղեցրած պաշտոնից:

По приказам Генерального прокурора Республики Армения Анны Вардапетян, изданным в декабре 2025 года и январе–феврале 2026 года, в Прокуратуре произошли ряд кадровых изменений.
- Заместитель прокурора административных районов Арабкир и Канакер-Зейтун города Еревана Гагик Айрапетян переведен на должность старшего прокурора Управления по преступлениям против основ конституционного строя, государства и общественной безопасности Генеральной прокуратуры.
- Ваган Саргсян назначен на должность заместителя начальника Управления по преступлениям против основ конституционного строя, государства и общественной безопасности Генеральной прокуратуры.
- Эдуард Оганнисян освобожден от должности заместителя прокурора административных районов Эребуни и Нубарашен города Еревана и назначен на должность прокурора этих же районов.
- Милена Манукян назначена на должность прокурора Прокуратуры административного района Шенгавит города Еревана и направлена на должность прокурора Управления по особым поручениям при Генеральном прокуроре.
- Гоар Аракелян назначена на должность прокурора Прокуратуры административных районов Эребуни и Нубарашен города Еревана и переведена на должность прокурора Управления по особым поручениям при Генеральном прокуроре.
- Старший прокурор Прокуратуры Гегаркуникской области Мария Оганнисян переведена на должность старшего прокурора Прокуратуры административных районов Ачапняк и Давташен города Еревана.
- Анаит Багдасарян назначена на должность прокурора Прокуратуры Котайкской области.
- Арсен Туманян назначен на должность прокурора Прокуратуры Армавирской области.
- Нарек Мендикян назначен на должность прокурора Прокуратуры Тавушской области и командирован на должность прокурора Прокуратуры города Еревана.
- Норайр Айвазян назначен на должность прокурора Прокуратуры Вайоцдзорской области и командирован на должность прокурора Прокуратуры города Еревана.
- Вазген Мкртчян назначен на должность прокурора Прокуратуры Вайоцдзорской области.
- Прокурор Прокуратуры Ширакской области Тамара Давтян переведена на должность прокурора Прокуратуры Гегаркуникской области.
- Артавазд Асатрян назначен на должность прокурора Прокуратуры Ширакской области.
- Григор Манучарян назначен на должность прокурора Прокуратуры Ширакской области.
- Татевик Оганнисян назначена на должность прокурора Прокуратуры Ширакской области.
- Князь Князян назначен на должность прокурора Прокуратуры Ширакской области.
- Генрик Антонян назначен на должность прокурора Прокуратуры Лорийской области.
- Каролина Арутюнян назначена на должность прокурора Прокуратуры Лорийской области и командирована на должность прокурора Управления по организации, контролю и правовому обеспечению Генеральной прокуратуры.
- Фрида Айвазян назначена на должность прокурора Прокуратуры Лорийской области.
- Тигран Бадалян назначен на должность прокурора Прокуратуры Лорийской области.
- Айк Саргсян назначен на должность прокурора Прокуратуры Лорийской области и командирован на должность прокурора Управления по организации, контролю и правовому обеспечению Генеральной прокуратуры.
- Прокурор Прокуратуры Лорийской области Рима Асоян переведена на должность прокурора Прокуратуры Араратской области.
- Григор Алексанян назначен на должность прокурора Прокуратуры Гегаркуникской области.
- Норайр Шахинян назначен на должность прокурора Прокуратуры Гегаркуникской области.
- Самвел Карапетян назначен на должность прокурора Прокуратуры Гегаркуникской области.
- Мери Ерицян назначена на должность прокурора Прокуратуры Лорийской области.
- Татевик Авагян назначена на должность прокурора Прокуратуры Арагацотнской области.
- Заместитель прокурора Араратской области Айказ Никогосян освобожден от занимаемой должности.
- Старший прокурор Прокуратуры административного района Малатия-Себастия города Еревана Самине Петросян переведена на должность старшего прокурора Прокуратуры Сюникской области.
- Прокурор Отдела по защите государственных интересов Центральной военной прокуратуры Ваагн Агасян освобожден от занимаемой должности.
- Арташес Майлян назначен на должность прокурора Военной прокуратуры Сисианского гарнизона и направлен на должность прокурора Управления по преступлениям против основ конституционного строя, государства и общественной безопасности Генеральной прокуратуры.
- Заместитель прокурора Военной прокуратуры Сисианского гарнизона Сергей Хачатрян освобожден от занимаемой должности.
- Прокурор Военной прокуратуры Сисианского гарнизона Оганес Алексанян освобожден от занимаемой должности.