Գլխավոր դատախազությունը պահանջում է ՀՀ Ազգային ժողովի պատգամավոր Իշխան Սաղաթելյանից հօգուտ Հայաստանի Հանրապետության բռնագանձել անշարժ և շարժական գույքեր, շուրջ 700 հազար ԱՄՆ դոլարին համարժեք դրամ
10/02/2026
Գլխավոր դատախազության ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման գործերով վարչությունը պահանջ է ներկայացրել դատարանին՝ ՀՀ Ազգային ժողովի պատգամավոր Իշխան Վաչիկի Սաղաթելյանից և նրան փոխկապակցված անձանցից հօգուտ Հայաստանի Հանրապետության բռնագանձել՝
• 3 իրավաբանական անձանցում մասնակցություն.
• 264 միլիոն 516 հազար դրամ՝ որպես ապօրինի դրամական միջոցների մնացորդ.
• 2 միլիոն 914 հազար դրամ, որը չի հիմնավորվում անձի օրինական եկամուտներով, ունի ապօրինի ծագում, փոխանցվել է բարեխիղճ ձեռքբերողի կամ հնարավոր չէ նույնականացնել և բռնագանձել։

The Prosecutor General's Office demands to confiscate from Ishkhan Saghatelyan, the former Deputy of the RA National Assembly over 700 thousand USD monetary means
10/02/2026
The Department of Confiscation of Property of Illicit Origin of the Prosecutor General's Office submitted a claim to the court to confiscate from the former Deputy of the RA National owner of a company importing fuel, Ishkhan Saghatelyan /father’s name: Vache/ and his affiliated persons in favor of the Republic of Armenia:
• 5 transportation means;
• participation in 3 legal entities;
• AMD 264 million 516 thousand as a sum of the remainder of illicit income and funds;
• AMD 2 million 914 thousand total amount of funds not supported by legitimate income transferred to the bona fide purchaser or not possible to identify and confiscate.