Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանը 2025 թվականի հոկտեմբերի 2-ին ընդունել է Տաջիկստանի Հանրապետության պետական ֆինանսական վերահսկողության և կոռուպցիայի դեմ պայքարի գործակալության նախագահ, Կոռուպցիայի հակազդման միջպետական խորհրդի գործող նախագահ Սուլայմոն Սաիդ Սուլթոնզոդայի գլխավորած պատվիրակությանը:
Աննա Վարդապետյանը ողջունել է գործընկերոջը ՀՀ գլխավոր դատախազությունում և կարևորել երկկողմ հանդիպումը՝ ուղղված կառույցների համար հետաքրքրություն ներկայացնող իրավական հարցերի քննարկմանը:
«Կոռուպցիայի հակազդման միջպետական խորհրդի նախագահությունը Հայաստանին փոխանցելու համատեքստում շնորհակալություն եմ հայտնում Ձեզ՝ Խորհրդի գործունեության ամրապնդմանն ուղղված Ձեր պրոֆեսիոնալ և պատասխանատու ներդրման համար»,- նշել է ՀՀ գլխավոր դատախազն ու բարձր գնահատել Խորհրդի քարտուղարության աշխատանքը՝ նախանշված նպատակներին հասնելու և Խորհրդի նիստը կազմակերպելուն օժանդակելու համար։
Տաջիկստանի Հանրապետության պետական ֆինանսական վերահսկողության և կոռուպցիայի դեմ պայքարի գործակալության նախագահը շնորհակալություն է հայտնել Աննա Վարդապետյանին հյուրընկալության համար և ընդգծել երկու երկրների իրավապահ կառույցների միջև համագործակցությունը զարգացնելու իր պատրաստակամությունը:

Анна Вардапетян приняла делегацию во главе с Директором Агентства по государственному финансовому контролю и борьбе с коррупцией Республики Таджикистан
02/10/2025
2 октября 2025 года Генеральный прокурор Республики Армения Анна Вардапетян приняла делегацию во главе с Директором Агентства по государственному финансовому контролю и борьбе с коррупцией Республики Таджикистан, действующим председателем Межгосударственного совета по противодействию коррупции Сулаймоном Саидом Султонзода.
Делегация прибыла в Армению с целью участия в юбилейном 10-м заседании Межгосударственного совета по противодействию коррупции, которое состоится в Ереване 3 октября 2025 года.
Анна Вардапетян поприветствовала своего коллегу в Генеральной прокуратуре Республики Армения и подчеркнула важность двусторонней встречи, направленной на обсуждение правовых вопросов, представляющих интерес для обеих структур.
«В контексте передачи председательства в Межгосударственном совете по противодействию коррупции Армении выражаю Вам благодарность за Ваш профессиональный и ответственный вклад в укрепление деятельности Совета», — отметила Генеральный прокурор РА и высоко оценила работу Секретариата Совета по достижению поставленных целей и содействию в организации заседания Совета.
Председатель Агентства по государственному финансовому контролю и борьбе с коррупцией Республики Таджикистан выразил благодарность Анне Вардапетян за гостеприимство и подчеркнул свою готовность развивать сотрудничество между правоохранительными органами двух стран.