Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանը, Սինգապուրի Հանրապետություն կատարած աշխատանքային այցի շրջանակում, 2025 թվականի սեպտեմբերի 10-ին հանդիպել է Վրաստանի գլխավոր դատախազ Գեորգի Գվարակիձեին:
Հիշեցնենք, որ Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանն աշխատանքային այցով մեկնել է Սինգապուրի Հանրապետություն՝ մասնակցելու Դատախազների միջազգային ասոցիացիայի (ԴՄԱ) 30-րդ տարեկան համաժողովին և Գլխավոր ժողովին, որի ընթացքում ընտրվել է Ասոցիացիայի գործադիր կոմիտեի անդամ:
Աննա Վարդապետյանը շնորհակալություն է հայտնել Վրաստանի գլխավոր դատախազին՝ Դատախազների միջազգային ասոցիացիայի տարեկան համաժողովի շրջանակներում երկկողմ հանդիպում նախաձեռնելու համար և ընդգծել ձևավորված համագործակցության լավ ավանդույթները խորացնելու պատրաստակամությունը:
Հանդիպման ընթացքում Հայաստանի և Վրաստանի գլխավոր դատախազներն անդրադարձել են քրեական գործերով միջազգային-իրավական համագործակցության զարգացմանը, քննարկել երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող մի շարք հարցեր:

Anna Vardapetyan, Prosecutor General, met with Giorgi Gavarakidze, Prosecutor General of Georgia in Singapore
10/09/2025
In the scope of the working visit paid to the Republic of Singapore, on September 10, 2025, Anna Vardapetyan, Prosecutor General of the Republic of Armenia met with Giorgi Gavarakidze, Prosecutor General of Georgia.
Let us remind that Anna Vardapetyan, Prosecutor General of the Republic of Armenia paid a working visit to the Republic of Singapore to participate in the 30th Annual Conference and General Meeting of the International Association of Prosecutors (IAP), in the scope of which she was elected as a member of the Association’s Executive Committee.
Anna Vardapetyan thanked the Prosecutor General of Georgia for the initiation of a bilateral meeting in the scope of the Annual Conference of the International Association of Prosecutors and emphasized the willingness to reinforce the already established cooperation.
During the meeting, Armenian Prosecutor General and Georgian Prosecutor General referred to the opportunities of development of international-legal cooperation and discussed several issues of mutual interest.