Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանը, Սինգապուրի Հանրապետություն կատարած աշխատանքային այցի շրջանակում, 2025 թվականի սեպտեմբերի 8-ին հանդիպել է Սաուդյան Արաբիայի Թագավորության գլխավոր դատախազ, Շեյխ Սաուդ Բին Աբդուլլահ Ալ-Մուջիբին:
Հիշեցնենք, որ Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանն աշխատանքային այցով մեկնել է Սինգապուրի Հանրապետություն՝ մասնակցելու Դատախազների միջազգային ասոցիացիայի (ԴՄԱ) 30-րդ տարեկան համաժողովին և Գլխավոր ժողովին: Աննա Վարդապետյանը, 2025 թվականի ապրիլի 8-ին, Բուենոս Այրեսում կայացած՝ Դատախազների միջազգային ասոցիացիայի Գործադիր կոմիտեի 59-րդ նիստի ընթացքում, ընտրվել է Գործադիր կոմիտեի անդամի թեկնածու: Գործադիր կոմիտեի անդամի ընտրությունը տեղի կունենա կայանալիք ժողովի ընթացքում:
Աննա Վարդապետյանը շնորհակալություն է հայտնել Սաուդյան Արաբիայի Թագավորության գլխավոր դատախազին՝ Դատախազների միջազգային ասոցիացիայի տարեկան համաժողովի շրջանակներում երկկողմ հանդիպում նախաձեռնելու համար և ընդգծել, որ ԴՄԱ համաժողովը, ի թիվս այլնի, լավ հնարավորություն է երկխոսելու և ամրապնդելու իրավապահ կառույցների միջև գործընկերային հարաբերությունները: Այս համատեքստում ՀՀ գլխավոր դատախազն ընդգծել է, որ երկու երկրների դատախազությունների միջև քրեական գործերով միջազգային-իրավական համագործակցությունը զարգացնելու մեծ ներուժ կա:
Հանդիպման ընթացքում երկու երկրների գլխավոր դատախազներն անդրադարձել են փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող մի շարք հարցերի և քննարկել համագործակցության հեռանկարները:

In the scope of the working visit paid to the Republic of Singapore, on September 8, 2025, Anna Vardapetyan, Prosecutor General of the Republic of Armenia met with Sheikh Saud bin Abdullah Al-Mojeb, Attorney General of the Kingdom of Saudi Arabia.
Let us remind that Anna Vardapetyan, Prosecutor General of the Republic of Armenia paid a working visit to the Republic of Singapore to participate in the 30th Annual Conference and General Meeting of the International Association of Prosecutors (IAP). Anna Vardapetyan was elected as a candidate for a member of Executive Committee of the International Association of Prosecutors during the 59th meeting of the Executive Committee, held in Buenos Aires on April 08, 2025. The member of the Executive Committee shall be elected during the meeting.
Anna Vardapetyan thanked the Attorney General of the Kingdom of Saudi Arabia for the initiation of a bilateral meeting in the scope of the Annual Conference of the International Association of Prosecutors and highlighted that IAP conference also provides an opportunity to have a dialogue and to strengthen the relations between the law enforcement authorities. In this context RA Prosecutor General highlighted that there is a great potential to enhance international-legal cooperation in the scope of criminal cases between two countries.
During the meeting Prosecutor Generals of two countries referred to several issues of mutual interest and discussed prospects for developing the cooperation.