Գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանն այսօր ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Ղազախստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Բոլատ Իմանբաևի գլխավորած պատվիրակությանը։
Աննա Վարդապետյանը ողջունել է դեսպանին Գլխավոր դատախազությունում և նշել, որ երկխոսությունը կառուցողական և կարևոր քայլ է մի շարք ուղղություններով փոխըմբռնման և համագործակցության ամրապնդման առումով:
Գլխավոր դատախազը բարձր է գնահատել դեսպան Իմանբաևի ներդրումը երկկողմ հարաբերությունների զարգացման գործում և ընդգծել, որ ՀՀ դատախազությունը բաց է ոլորտային հարցերի քննարկման համար։
Հանդիպման ընթացքում կողմերն անդրադարձել են փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող մի շարք հարցերի, այդ թվում՝ 2025 թվականի հոկտեմբերի 3-ին Երևանում կայանալիք՝ Կոռուպցիայի հակազդման միջպետական խորհրդի հերթական նիստի մանրամասներին:

Today, Prosecutor General Anna Vardapetyan received the delegation headed by H.E. Bolat Imanbayev, Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Kazakhstan to the Republic of Armenia.
Anna Vardapetyan welcomed the Ambassador and emphasized that open dialogue is a constructive and important step toward strengthening mutual understanding and cooperation in several key directions.
The Prosecutor General highly appreciated Ambassador Imanbayev’s contribution to the development of bilateral relations and stressed that the RA Prosecutor’s Office is open to discussions on sectoral issues.
During the meeting, the parties discussed several topics of mutual interest, including details of the upcoming session of the Interstate Anticorruption Council, to be held in Yerevan on October 3, 2025.