Գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանն այսօր ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Ղազախստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Բոլատ Իմանբաևի գլխավորած պատվիրակությանը։
Աննա Վարդապետյանը ողջունել է դեսպանին Գլխավոր դատախազությունում և նշել, որ երկխոսությունը կառուցողական և կարևոր քայլ է մի շարք ուղղություններով փոխըմբռնման և համագործակցության ամրապնդման առումով:
Գլխավոր դատախազը բարձր է գնահատել դեսպան Իմանբաևի ներդրումը երկկողմ հարաբերությունների զարգացման գործում և ընդգծել, որ ՀՀ դատախազությունը բաց է ոլորտային հարցերի քննարկման համար։
Հանդիպման ընթացքում կողմերն անդրադարձել են փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող մի շարք հարցերի, այդ թվում՝ 2025 թվականի հոկտեմբերի 3-ին Երևանում կայանալիք՝ Կոռուպցիայի հակազդման միջպետական խորհրդի հերթական նիստի մանրամասներին:

Сегодня Генеральный прокурор Анна Вардапетян приняла делегацию во главе с Чрезвычайным и Полномочным Послом Республики Казахстан в Республике Армения Болатом Иманбаевым.
Приветствуя посла в Генеральной прокуратуре, Анна Вардапетян подчеркнула, что диалог является конструктивным и важным шагом на пути укрепления взаимопонимания и сотрудничества в ряде ключевых направлений.
Генеральный прокурор высоко оценила вклад посла Иманбаева в развитие двусторонних отношений и отметила, что прокуратура Республики Армения открыта к обсуждению вопросов, касающихся профессиональной сферы.
В ходе встречи стороны обсудили ряд вопросов, представляющих взаимный интерес, в том числе детали проведения очередного заседания Межгосударственного совета по противодействию коррупции, которое состоится в Ереване 3 октября 2025 года.