2025 թվականի օգոստոսի 5-ին Հայաստանի Հանրապետության սեփականության իրավունքն է վերականգնվել Երևան քաղաքի Աջափնյակ վարչական շրջանի Շիրազի փողոցի ձախակողմյան հատվածում գտնվող՝ 735 քմ մակերեսով, «բնակավայրերի» նպատակային նշանակության հողամասի նկատմամբ: Շուկայականին մոտարկված կադաստրային արժեքը՝ 18 միլիոն 293 հազար դրամ:
Հիշեցնենք, որ Գլխավոր դատախազության՝ պետական շահերի պաշտպանության վարչության հերթական հայցադիմումը Հակակոռուպցիոն դատարանի՝ 2025 թվականի հունիսի 2-ի վճռով բավարարվել էր: Գլխավոր դատախազության պետական շահերի պաշտպանության վարչությունը հայցապահանջով խնդրել էր անվավեր ճանաչել Երևանի քաղաքապետի և ֆիզիկական անձի միջև 2003 թվականի փետրվարի 1-ին կնքված առուվաճառքի պայմանագիրն ու կիրառել անվավերության հետևանքներ:

On August 5, 2025, the ownership right to the Republic of Armenia to a land plot of 735 square meters, located on the left side of Shiraz Street, Ajapnyak Administrative District of Yerevan City for “residential” purpose, was restored. The cadastral value, approximated to the market value, is AMD 18 million 293 thousand.
It should be recalled that the next claim of the Department for the Protection of State Interests of the Prosecutor General's Office was granted according to the decision of the Anti-Corruption Court of June 2, 2025. The Department for the Protection of State Interests of the Prosecutor General's Office requested in its claim to recognize the purchase and sale agreement signed between the Mayor of Yerevan and an individual on February 1, 2003 as invalid and to apply the consequences of invalidity.