2025 թվականի օգոստոսի 5-ին Հայաստանի Հանրապետության սեփականության իրավունքն է վերականգնվել Երևան քաղաքի Աջափնյակ վարչական շրջանի Շիրազի փողոցի ձախակողմյան հատվածում գտնվող՝ 735 քմ մակերեսով, «բնակավայրերի» նպատակային նշանակության հողամասի նկատմամբ: Շուկայականին մոտարկված կադաստրային արժեքը՝ 18 միլիոն 293 հազար դրամ:
Հիշեցնենք, որ Գլխավոր դատախազության՝ պետական շահերի պաշտպանության վարչության հերթական հայցադիմումը Հակակոռուպցիոն դատարանի՝ 2025 թվականի հունիսի 2-ի վճռով բավարարվել էր: Գլխավոր դատախազության պետական շահերի պաշտպանության վարչությունը հայցապահանջով խնդրել էր անվավեր ճանաչել Երևանի քաղաքապետի և ֆիզիկական անձի միջև 2003 թվականի փետրվարի 1-ին կնքված առուվաճառքի պայմանագիրն ու կիրառել անվավերության հետևանքներ:

5 августа 2025 года было восстановлено право собственности Республики Армения на земельный участок площадью 735 кв. м., расположенный на левой стороне улицы Шираза в административном районе Ачапняк города Еревана, предназначенный для «жилых» целей. Кадастровая стоимость, приближенная к рыночной, составляет 18 млн 293 тыс. драм.
Напомним, что очередной иск Управления по защите государственных интересов Генеральной прокуратуры был удовлетворен постановлением Антикоррупционного суда от 2 июня 2025 года. Управление по защите государственных интересов Генеральной прокуратуры обратилось в суд с иском о признании договора купли-продажи, заключенного между мэром Еревана и физическим лицом 1 февраля 2003 года, недействительным и применении к нему последствий недействительности.