Տավուշի մարզում, 2025 թվականի առաջին կիսամյակում, քրեական վարույթներով վերականգնվել է 39 միլիոն 811 հազար դրամի վնաս, ինչպես նաև պետական մասնակցությամբ ընկերությանն (ՋՕԸ) է վերադարձվել ընդհանուր 5 միլիոն 110 հազար դրամ արժեքով 191.1 մ երկարությամբ խողովակաշար։
Հաշվետու ժամանակահատվածում, պետական (համայնքային) շահերի պաշտպանության լիազորության շրջանակում իրականացված ուսումնասիրության հիման վրա նախաձեռնված քրեական վարույթով, Դիլիջան համայնքի Շահումյան փողոցի թիվ 34 հասցեում գտնվող՝ 85 միլիոն 935 հազար դրամ շուկայականին մոտարկված կադաստրային արժեքով, 891,1 քմ մակերեսով անշարժ գույքը՝ մանկապարտեզի մասնաշենքը, վերադարձվել է Դիլիջան համայնքին։
Նույն ժամանակահատվածում, պետական (համայնքային) շահերի պաշտպանության լիազորության շրջանակում, դատախազական ներգործության արդյունքում, Իջևան համայնքի իրավասու մարմինների կողմից ձեռնարկված միջոցառումներով, Իջևան համայնքին է վերադարձվել նույն համայնքի Խաշթառակ բնակավայրի 9-րդ փողոց 11 հասցեում գտնվող մանկապարտեզի՝ 198,45 քմ մակերեսով մասնաշենքը (շուկայականին մոտարկված կադաստրային արժեքը՝ 44 միլիոն 121 հազար դրամ)։
Տավուշի մարզում, 2025 թվականի առաջին կիսամյակում, պետությանը և համայնքին պատճառված վնասի՝ վերջնական դատական ակտերով վերականգնված գումարի չափը կազմել է 2 միլիոն 761 հազար դրամ:

В Тавушской области в первом полугодии 2025 года в результате уголовных производств возмещен ущерб на сумму 39 млн 811 тыс. драм, а также компании с государственным участием (ВКХ) возвращен трубопровод общей протяженностью 191,1 м общей стоимостью 5 млн 110 тыс. драм.
В отчетный период, в рамках осуществления полномочий по защите государственных (общинных) интересов, в результате инициированного на основании проведенного исследования уголовного производства, здание детского сада площадью 891,1 кв. м, расположенное по адресу: община Дилижан, улица Шаумяна, 34, с кадастровой стоимостью, приближенной к рыночной — 85 млн 935 тыс. драм, возвращено общине Дилижан.
В этот же период в рамках осуществления полномочий по защите государственных (общинных) интересов в результате прокурорского вмешательства, а также мер, принятых компетентными органами общины Иджеван, общине Иджеван возвращено здание детского сада площадью 198,45 кв. м, расположенное по адресу: 9-я улица, поселок Хаштарак той же общины (кадастровая стоимость, приближенная к рыночной - 44 млн 121 тыс. драм).
В Тавушской области в первой половине 2025 года сумма ущерба, причиненного государству и общине, восстановленная вступившими в законную силу судебными актами, составила 2 млн 761 тыс. драм.