Դատախազը 2025 թվականի մայիսի 19-ին Շիրակի մարզի առաջին ատյանի ընդհանուր իրավասության դատարան է հանձնել Արթիկ համայնքի Մեղրաշեն բնակավայրի կենտրոնական զբոսայգու տարածքում 2024 թվականի նոյեմբերի 2-ին կատարված սպանության մեջ մեղադրվող անձի վերաբերյալ քրեական վարույթը:
Հիշեցնենք, 2024 թվականի նոյեմբերի 2-ին Ներքին գործերի նախարարության ոստիկանության Շիրակի մարզի օպերատիվ կառավարման կենտրոնից հաղորդում էր ստացվել այն մասին, որ Մեղրաշեն բնակավայրի կենտրոնական զբոսայգու տարածքում, վիճաբանության ժամանակ Ա.Ա.-ն կտրող-ծակող գործիքով հարվածել է Գ.Գ.-ի կրծքավանդակին՝ ապօրինաբար զրկելով կյանքից:
Դատախազը 2025 թվականի մայիսի 12-ին, Շիրակի մարզային քննչական վարչությունում քննված քրեական վարույթի շրջանակում, հանրային քրեական հետապնդում էր հարուցել Ա.Ա.-ի նկատմամբ՝ Քրեական օրենսգրքի 155-րդ հոդվածի 1-ին մասով (սպանություն):
Ա.Ա.-ի նկատմամբ որպես խափանման միջոց է կիրառված կալանքը:
2025 թվականի մայիսի 19-ին քրեական վարույթը, հաստատված մեղադրական եզրակացությամբ, հանձնվել է իրավասու դատարան:

The prosecutor submitted to the court criminal proceeding regarding the person charged with the murder
20/05/2025
On May 19, 2025, the Prosecutor submitted to the First Instance court of General Jurisdiction of Shirak region, the criminal proceeding regarding the person charged with the murder committed on November 2, 2024, in the territory belonging to the central park of Meghrashen settlement, Artik community.
Let us remind that on November 2, 2024 a report was received from the Operational Management Center of the Police of the Ministry of Internal Affairs that in the territory belonging to the central park of Meghrashen community A.A. struck G.G. in the chest with a cutting and piercing tool, thus unlawfully depriving G.G. of life.
In the scope of the criminal proceeding pending at the Shirak Regional Investigative Department, on May 12, 2025, the prosecutor initiated a public criminal prosecution against A.A. under part 1 of article 155 of the Criminal Code (murder).
Detention was chosen as a measure of restraint against A.A..
On May 19, 2025, the criminal proceeding and the signed indictment were submitted to the competent court.