Գլխավոր դատախազության՝ պետական շահերի պաշտպանության վարչության հերթական հայցը Հակակոռուպցիոն դատարանի 2025 թվականի մայիսի 7-ի վճռով մասնակի բավարարվել է. դատական ակտն օրինական ուժի մեջ մտնելուց հետո, հօգուտ Հայաստանի Հանրապետության կբռնագանձվի շուրջ 100.000 ԱՄՆ դոլարին համարժեք 39 միլիոն 415 հազար դրամ:
Հիշեցնենք, որ Գլխավոր դատախազությունը 2024 թվականի հուլիսի 31-ին վնասի բռնագանձման հայցադիմում էր ներկայացրել Հակակոռուպցիոն դատարան՝ պահանջելով Վ.Մ.-ից հօգուտ Հայաստանի Հանրապետության բռնագանձել չվճարված հարկային պարտավորությունների հետևանքով պետությանը պատճառված վնասը։

Очередной иск Управления по защите государственных интересов Генеральной прокуратуры был частично удовлетворён решением Антикоррупционного суда от 7 мая 2025 года. После вступления судебного акта в законную силу в пользу Республики Армения будет взыскано около 100 000 долларов США, что эквивалентно 39 миллионам 415 тысячам драмов.
Напомним, что 31 июля 2024 года Генеральная прокуратура подала в Антикоррупционный суд исковое заявление о возмещении ущерба, потребовав конфисковать сумму ущерба, причинённого государству в результате неуплаты налоговых обязательств у В.М. в пользу Республики Армения.