Քրեական վարույթներով վերականգնվել է պետությանը և համայնքին պատճառված շուրջ 107 միլիոն ԱՄՆ դոլարի վնաս. Դատախազության 2024 թվականի գործունեության մասին հաղորդում
2024 թվականին, ինչպես ընթացիկ, այնպես էլ ավարտված քրեական վարույթներով վերականգնվել է պետությանը և համայնքին պատճառված շուրջ 107 միլիոն 389 հազար ԱՄՆ դոլարին համարժեք 42 միլիարդ դրամի վնաս (2023 թվականին՝ 34 միլիարդ 300 միլիոն դրամի վնաս):
Համաձայն Դատախազության 2024 թվականի գործունեության մասին հաղորդման, Հայաստանի Հանրապետության նախաքննական մարմինների վարույթում քննված քրեական վարույթներով 2024 թվականի ընթացքում արգելանք է դրվել 2 միլիարդ 658 միլիոն 771 հազար դրամ արժողությամբ գույքի և դրամական միջոցների վրա:

В 2024 году, как в текущих, так и в завершенных уголовных производствах, восстановлен ущерб государству и общинам на сумму около 107 миллионов 389 тысяч долларов США, что эквивалентно 42 миллиардам драмов (в 2023 году — ущерб составил 34 миллиарда 300 миллионов драмов).
Согласно отчету о деятельности Прокуратуры за 2024 год, в уголовных производствах, рассмотренных следственными органами Республики Армения в 2024 году, наложен арест на имущество и денежные средства на сумму 2 миллиарда 658 миллионов 771 тысяча драмов.