Քրեական վարույթներով վերականգնվել է պետությանը և համայնքին պատճառված շուրջ 107 միլիոն ԱՄՆ դոլարի վնաս. Դատախազության 2024 թվականի գործունեության մասին հաղորդում
2024 թվականին, ինչպես ընթացիկ, այնպես էլ ավարտված քրեական վարույթներով վերականգնվել է պետությանը և համայնքին պատճառված շուրջ 107 միլիոն 389 հազար ԱՄՆ դոլարին համարժեք 42 միլիարդ դրամի վնաս (2023 թվականին՝ 34 միլիարդ 300 միլիոն դրամի վնաս):
Համաձայն Դատախազության 2024 թվականի գործունեության մասին հաղորդման, Հայաստանի Հանրապետության նախաքննական մարմինների վարույթում քննված քրեական վարույթներով 2024 թվականի ընթացքում արգելանք է դրվել 2 միլիարդ 658 միլիոն 771 հազար դրամ արժողությամբ գույքի և դրամական միջոցների վրա:

Damage of approximately USD 107 million caused to the state and municipalities has been restored through criminal proceedings. Report on the activities of the Prosecutor's Office for 2024
In 2024, both in ongoing and completed criminal proceedings, a damage of approximately USD 107 million 389 thousand, equivalent to AMD 42 billion, was restored to the state and municipalities (in 2023, the damage amounted to AMD 34 billion 300 million).
According to the report on the activities of the Prosecutor's Office for 2024, in the criminal proceedings examined by the preliminary investigation bodies of the Republic of Armenia during 2024, property and financial means worth AMD 2 billion 658 million 771 thousand were put under the attachment.