Հայաստանի Հանրապետությանը վերադարձվեց մայրաքաղաքում գտնվող՝ 900 հազար ԱՄՆ դոլար արժեքով, շուրջ 1 հա մակերեսով հողամասը. Հակակոռուպցիոն դատարանի վճիռը մտավ օրինական ուժի մեջ
12/03/2025
Մայրաքաղաքի Գ.Հովսեփյան փողոցի՝ հեռուստաաշտարակին հարող տարածքում գտնվող՝ շուրջ 900 հազար ԱՄՆ դոլարին համարժեք 360 միլիոն 690 հազար դրամ շուկայականին մոտարկված կադաստրային արժեքով 9420 քմ մակերեսով հողամասը վերադարձվեց Հայաստանի Հանրապետությանը. Հակակոռուպցիոն դատարանի վճիռը մտավ օրինական ուժի մեջ:
Գլխավոր դատախազությունը 2025 թվականի փետրվարի 4-ին տեղեկացրել էր, որ  Հակակոռուպցիոն դատարանը 2025 թվականի փետրվարի 3-ին բավարարել է Գլխավոր դատախազության՝ պետական շահերի պաշտպանության հերթական հայցը: Գլխավոր դատախազությունը հայցադիմումով դատարանից պահանջել էր անվավեր ճանաչել Երևանի քաղաքապետի և Բավական Գևորգյանի միջև 2005 թվականի մայիսի 2-ին կնքված առուվաճառքի պայմանագիրն ու կիրառել անվավերության հետևանքներ:

Земельный участок площадью 9420 квадратных метров на территории, прилегающей к телебашне на улице Г. Овсепяна столицы, с кадастровой стоимостью около 900 тысяч долларов США в размере 360 миллионов 690 тысяч драмов, приблизительной к рыночной, площадью 9420 квадратных метров был возвращен Республике Армения. Решение Антикоррупционного суда вступило в законную силу.
4 февраля 2025 года Генеральная прокуратура сообщила, что 3 февраля 2025 года Антикоррупционный суд удовлетворил очередной иск Генеральной прокуратуры о защите государственных интересов. В исковом заявлении Генеральная прокуратура потребовала от суда признать недействительным договор купли-продажи, заключенный 2 мая 2005 года между мэром Еревана и Баваканом Геворкяном, и применить последствия недействительности.