Հայաստանի Հանրապետությանը վերադարձվեց մայրաքաղաքում գտնվող՝ 900 հազար ԱՄՆ դոլար արժեքով, շուրջ 1 հա մակերեսով հողամասը. Հակակոռուպցիոն դատարանի վճիռը մտավ օրինական ուժի մեջ
12/03/2025
Մայրաքաղաքի Գ.Հովսեփյան փողոցի՝ հեռուստաաշտարակին հարող տարածքում գտնվող՝ շուրջ 900 հազար ԱՄՆ դոլարին համարժեք 360 միլիոն 690 հազար դրամ շուկայականին մոտարկված կադաստրային արժեքով 9420 քմ մակերեսով հողամասը վերադարձվեց Հայաստանի Հանրապետությանը. Հակակոռուպցիոն դատարանի վճիռը մտավ օրինական ուժի մեջ:
Գլխավոր դատախազությունը 2025 թվականի փետրվարի 4-ին տեղեկացրել էր, որ  Հակակոռուպցիոն դատարանը 2025 թվականի փետրվարի 3-ին բավարարել է Գլխավոր դատախազության՝ պետական շահերի պաշտպանության հերթական հայցը: Գլխավոր դատախազությունը հայցադիմումով դատարանից պահանջել էր անվավեր ճանաչել Երևանի քաղաքապետի և Բավական Գևորգյանի միջև 2005 թվականի մայիսի 2-ին կնքված առուվաճառքի պայմանագիրն ու կիրառել անվավերության հետևանքներ:

The plot of land with an area of 9420 square meters, located on G. Hovsepyan Street in the capital, adjacent to the TV tower, with a cadastral value of about 900 thousand US dollars, equivalent to AMD 360 million 690 thousand, approximated to the market value, was returned to the Republic of Armenia. The verdict of the Anti-Corruption Court entered into legal force.
The Prosecutor General's Office reported on February 4, 2025 that the Anti-Corruption Court had granted the Prosecutor General's Office's regular lawsuit to protect state interests on February 3, 2025. The Prosecutor General's Office had requested the court to declare the purchase and sale agreement signed between the Mayor of Yerevan and Bavakan Gevorgyan on May 2, 2005 invalid and apply the consequences of invalidity.