Գլխավոր դատախազության պետական շահերի պաշտպանության վարչության հայցադիմումը 2025 թվականի մարտի 6-ին բավարարվել է Հակակոռուպցիոն դատարանի կողմից:
Դատական ակտն օրինական ուժի մեջ մտնելուց հետո, Հայաստանի Հանրապետությանն է վերադարձվելու Երևան քաղաքի Գ.Հովսեփյան փողոցի՝ հեռուստաաշտարակին հարող տարածքում գտնվող՝ «անտառային» նպատակային նշանակությամբ, 254 միլիոն 244 հազար դրամ շուկայականին մոտարկված կադաստրային արժեքով 6640 քմ մակերեսով հողամասը:
Գլխավոր դատախազության պետական շահերի պաշտպանության վարչությունը հայցադիմումով դատարանից պահանջել էր անվավեր ճանաչել Երևանի քաղաքապետի և Ա.Մ.-ի միջև 2005 թվականի հունիսի 30-ին կնքված առուվաճառքի պայմանագիրն ու կիրառել անվավերության հետևանքներ: Մասնավորապես՝ պահանջվել էր որպես հետևանք անվավեր ճանաչել հողամասի առուվաճառքի պայմանագրի հիման վրա նշված անշարժ գույքի նկատմամբ կատարված՝ Ա.Մ.-ի իրավունքի պետական գրանցումը:

Иск Управления по защите государственных интересов Генеральной прокуратуры был удовлетворен Антикоррупционным судом 6 марта 2025 года.
После вступления судебного акта в законную силу, Республике Армения будет возвращен земельный участок площадью 6640 квадратных метров целевого назначения «лесное» с кадастровой стоимостью 254 миллиона 244 тысячи драмов, расположенный на территории, прилегающей к телебашне, на улице Г. Овсепяна.
Управление по защите государственных интересов Генеральной прокуратуры исковым заявлением потребовало от суда признать недействительным договор купли-продажи между мэром Еревана и А.М. от 30 июня 2005 года и применить последствия недействительности. В частности, в качестве последствия было требовано признать недействительной государственную регистрацию права собственности А.М. на указанную недвижимость, сделанную на основании договора купли-продажи земельного участка.