Եղեգնաձոր համայնքին կվերադարձվի 2 հողամաս. Դատարանը բավարարել է Գլխավոր դատախազության՝ պետական շահերի պաշտպանության հերթական հայցը
04/03/2025
Գլխավոր դատախազության՝ պետական շահերի պաշտպանության վարչության հերթական հայցադիմումը Հակակոռուպցիոն դատարանի՝ 2025 թվականի փետրվարի 26-ի վճռով բավարարվել է: Դատական ակտն օրինական ուժի մեջ մտնելուց հետո, Եղեգնաձոր համայնքին կվերադարձվի երկու հողամաս՝ 1 հա և 0,5 հա մակերեսներով:
Գլխավոր դատախազության պետական շահերի պաշտպանության վարչությունը հայցապահանջով խնդրել էր դատարանին անվավեր ճանաչել Վայոց ձորի մարզի Եղեգնաձոր համայնքի և Ս.Բ.-ի միջև 2007 թվականի ապրիլի 3-ին կնքված առուվաճառքի պայմանագրերն ու կիրառել անվավերության հետևանքներ՝ անվավեր ճանաչելով հողամասերի առուվաճառքի պայմանագրերի հիման վրա նշված անշարժ գույքերի նկատմամբ կատարված սեփականության իրավունքի պետական գրանցումները:

2 plots of land will be returned to Yeghegnadzor community; the court granted the claim for the state interest protection of the Prosecutor General’s Office
04/03/2025
The claim of the Department of State Interests Protection of the Prosecutor General's Office was granted according to the decision made on February 26, 2025 by the Anti-Corruption Court. After the judicial act enters into legal force, two plots of land with areas of 1 ha and 0.5 ha will be returned to Yeghegnadzor community.
The Department of State Interests Protection of the Prosecutor General's Office requested the court to declare invalid the purchase and sale agreements signed between Yeghegnadzor community of Vayots Dzor Region and S.B. on April 3, 2007 and apply the consequences of invalidity, declaring invalid the state registrations of ownership rights to the specified real estate based on the purchase and sale agreements of the plots of land.