Եղեգնաձոր համայնքին կվերադարձվի 2 հողամաս. Դատարանը բավարարել է Գլխավոր դատախազության՝ պետական շահերի պաշտպանության հերթական հայցը
04/03/2025
Գլխավոր դատախազության՝ պետական շահերի պաշտպանության վարչության հերթական հայցադիմումը Հակակոռուպցիոն դատարանի՝ 2025 թվականի փետրվարի 26-ի վճռով բավարարվել է: Դատական ակտն օրինական ուժի մեջ մտնելուց հետո, Եղեգնաձոր համայնքին կվերադարձվի երկու հողամաս՝ 1 հա և 0,5 հա մակերեսներով:
Գլխավոր դատախազության պետական շահերի պաշտպանության վարչությունը հայցապահանջով խնդրել էր դատարանին անվավեր ճանաչել Վայոց ձորի մարզի Եղեգնաձոր համայնքի և Ս.Բ.-ի միջև 2007 թվականի ապրիլի 3-ին կնքված առուվաճառքի պայմանագրերն ու կիրառել անվավերության հետևանքներ՝ անվավեր ճանաչելով հողամասերի առուվաճառքի պայմանագրերի հիման վրա նշված անշարժ գույքերի նկատմամբ կատարված սեփականության իրավունքի պետական գրանցումները:

Общине Ехегнадзор будут возвращены 2 земельных участка. Суд удовлетворил очередной иск Генеральной прокуратуры о защите государственных интересов
04/03/2025
Очередной иск Управления по защите государственных интересов Генеральной прокуратуры был удовлетворен решением Антикоррупционного суда от 26 февраля 2025 года. После вступления судебного акта в законную силу общине Ехегнадзор будут возвращены два земельных участка площадью 1 га и 0,5 га.
Управление по защите государственных интересов Генеральной прокуратуры в исковом заявлении попросило суд признать недействительными договоры купли продажи между общиной Ехегнадзор Вайоцдзорской области и С.Б. от 3 апреля 2007 года и применять последствия недействительности, признав недействительными государственные регистрации прав собственности на указанную недвижимость, сделанные на основании договоров купли-продажи земельных участков.