Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանի գլխավորությամբ 2025 թվականի փետրվարի 22-ին ամփոփվել են Երևան քաղաքի Մալաթիա-Սեբաստիա վարչական շրջանի դատախազության 2024 թվականի աշխատանքները:
Ամփոփմանը ներկա են եղել ՀՀ գլխավոր դատախազի տեղակալ Եղիազար Ավագյանը, Երևան քաղաքի դատախազ Ռաֆայել Մանուկյանը, Մալաթիա-Սեբաստիա վարչական շրջանի դատախազ Արմեն Օսեյանը, Դատախազության գլխավոր քարտուղար Մհեր Ափրիկյանը, Ներքին գործերի նախարարության, Քննչական կոմիտեի ներկայացուցիչները, վարչական շրջանի դատախազության դատախազները, այլք: Արմեն Օսեյանը ՀՀ գլխավոր դատախազին է ներկայացրել Մալաթիա-Սեբաստիա վարչական շրջանի դատախազության 2024 թվականի աշխատանքների մասին զեկուցագիրը: Վարչական շրջանի դատախազը տեղեկացրել է, որ 2024 թվականի ընթացքում նախաձեռնվել է 2410 քրեական վարույթ (2023 թվական՝ 2494 քրեական վարույթ), դատախազների կողմից հաստատված մեղադրական եզրակացությամբ դատարան է հանձնվել 524 քրեական վարույթ՝ 550 անձի վերաբերյալ (2023 թվական` 267 քրեական վարույթ՝ 276 անձի վերաբերյալ), դատարաններում նույն ժամանակահատվածում ավարտվել է 496 քրեական գործ՝ 529 անձի վերաբերյալ (2023 թվականին՝ 296 քրեական գործ՝ 316 անձի վերաբերյալ):
Անդրադառնալով պետական և համայնքային շահերի պաշտպանության լիազորության շրջանակում իրականացված աշխատանքներին՝ Արմեն Օսեյանը տեղեկացրել է, որ 2024 թվականին վարչական շրջանի դատախազների կողմից իրականացվել է 26 ուսումնասիրություն (2023 թվականին` 8 ուսումնասիրություն), դատարան է ներկայացվել 16 հայցադիմում:
Հանրապետության գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանը հանձնարարել է 2025 թվականին ուշադրության կենտրոնում պահել պետական (համայնքային) շահերի պաշտպանության ոլորտը, իրավապահ կառույցների հետ համագործակցությամբ ակտիվացնել թմրամիջոցների ապօրինի շրջանառության դեմ պայքարի աշխատանքները:

Под председательством Генерального прокурора Республики Армения Анны Вардапетян 22 февраля 2025 года подведены итоги работы Прокуратуры административного округа Малатия-Себастия города Еревана за 2024 год.
На итоговом собрании присутствовали заместитель Генерального прокурора Республики Армения Егиазар Авагян, прокурор города Еревана Рафаэль Манукян, прокурор административного округа Малатия-Себастия Армен Осеян, генеральный секретарь Прокуратуры Мгер Априкян, а также представители Министерства внутренних дел и Следственного комитета, прокуроры прокуратуры округа и другие лица.
Армен Осеян представил Генеральному прокурору Республики Армения отчет о работе Прокуратуры административного округа Малатия-Себастия за 2024 год. Прокурор округа сообщил, что в 2024 году было возбуждено 2410 уголовных производств (в 2023 году — 2494 уголовных производства), 524 уголовных производства были переданы в суд с обвинительными заключениями в отношении 550 лиц (в 2023 году — 267 уголовных производств в отношении 276 лиц). В этот же период в судах было завершено 496 уголовных дел в отношении 529 лиц (в 2023 году — 296 уголовных дел в отношении 316 лиц).
Отвечая на вопросы по защите государственных и муниципальных интересов, Армен Осеян сообщил, что в 2024 году прокуроры административного округа провели 26 исследований (в 2023 году — 8 исследований), а в суд было представлено 16 исковых заявлений.
Генеральный прокурор Республики Армения Анна Вардапетян поручила в 2025 году сфокусировать внимание на защите государственных (муниципальных) интересов, а также активизировать работу по борьбе с незаконным оборотом наркотиков в сотрудничестве с правоохранительными органами.