Էդգար Արսենյանը նշանակվել է ՀՀ գլխավոր դատախազի՝ ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձմանն ուղղված գործառույթների ոլորտը համակարգող տեղակալի պաշտոնին
27/01/2025
Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանի՝ 2025 թվականի հունվարի 27-ի հրամանով՝ Էդգար Արսենի Արսենյանը նշանակվել է ՀՀ գլխավոր դատախազի՝ ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձմանն ուղղված գործառույթների ոլորտը համակարգող տեղակալի պաշտոնին:
Հիշեցնենք, որ 2025 թվականի հունվարի 22-ին տեղի էր ունեցել ՀՀ գլխավոր դատախազի՝ ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձմանն ուղղված գործառույթների ոլորտը համակարգող տեղակալի թեկնածությունների ցուցակի համալրման նպատակով հայտարարված բաց մրցույթը։ Մրցույթի արդյունքներով՝ ՀՀ գլխավոր դատախազին առընթեր որակավորման հանձնաժողովը դրական եզրակացություն էր տվել բաց մրցույթի մասնակից Էդգար Արսենի Արսենյանին՝ ՀՀ գլխավոր դատախազի՝ ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձմանն ուղղված գործառույթների ոլորտը համակարգող տեղակալի թեկնածությունների ցուցակում ընդգրկելու վերաբերյալ:

Эдгар Арсенян назначен на должность заместителя Генерального прокурора Республики Армения, координирующего функции, направленные на взыскание имущества незаконного происхождения
27/01/2025
По указу Генерального прокурора Республики Армения Анны Вардапетян от 27 января 2025 года Эдгар Арсенян назначен на должность заместителя Генерального прокурора, координирующего функции, направленные на взыскание имущества незаконного происхождения.
Напоминаем, что 22 января 2025 года состоялся открытый конкурс, объявленный для пополнения списка кандидатов на должность заместителя Генерального прокурора Республики Армения, координирующего функции, направленные на взыскание имущества незаконного происхождения. По результатам конкурса квалификационная комиссия при Генеральном прокуроре Республики Армения дала положительное заключение о включении участника открытого конкурса Эдгара Арсеняна в список кандидатов на должность заместителя Генерального прокурора, координирующего функции, направленные на взыскание имущества незаконного происхождения.