Էդգար Արսենյանը նշանակվել է ՀՀ գլխավոր դատախազի՝ ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձմանն ուղղված գործառույթների ոլորտը համակարգող տեղակալի պաշտոնին
27/01/2025
Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանի՝ 2025 թվականի հունվարի 27-ի հրամանով՝ Էդգար Արսենի Արսենյանը նշանակվել է ՀՀ գլխավոր դատախազի՝ ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձմանն ուղղված գործառույթների ոլորտը համակարգող տեղակալի պաշտոնին:
Հիշեցնենք, որ 2025 թվականի հունվարի 22-ին տեղի էր ունեցել ՀՀ գլխավոր դատախազի՝ ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձմանն ուղղված գործառույթների ոլորտը համակարգող տեղակալի թեկնածությունների ցուցակի համալրման նպատակով հայտարարված բաց մրցույթը։ Մրցույթի արդյունքներով՝ ՀՀ գլխավոր դատախազին առընթեր որակավորման հանձնաժողովը դրական եզրակացություն էր տվել բաց մրցույթի մասնակից Էդգար Արսենի Արսենյանին՝ ՀՀ գլխավոր դատախազի՝ ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձմանն ուղղված գործառույթների ոլորտը համակարգող տեղակալի թեկնածությունների ցուցակում ընդգրկելու վերաբերյալ:

Pursuant to the order of Anna Vardapetyan, Prosecutor General of the Republic of Armenia, dated January 27, 2025, Edgar Arsenyan (father’s name: Arsen) was appointed to the position of the Deputy Prosecutor General coordinating the field of functions aimed at confiscation of property of illicit origin.
Let us remind that on January 22, 2025 an open competition was held for the purpose of replenishing the list of candidates for the Deputy Prosecutor General coordinating the field of functions aimed at confiscation of property of illicit origin. Pursuant to the results of the competition the Qualification Commission adjunct to the Prosecutor General of the Republic of Armenia gave a positive opinion regarding Edgar Arsenyan’s (father’s name: Arsen) inclusion in the list of candidates for the Deputy Prosecutor General coordinating the field of functions aimed at confiscation of property of illicit origin.