Համացանցի «Facebook», «Telegram» և սոցիալական այլ հարթակներում տարածվում են «Գումարի փոխանակում ֆանտաստիկ արժեքով», «ՀՀ դրամը ՌԴ ռուբլիով բարձր փոխարժեքով փոխելու» և նմանօրինակ բովանդակությամբ հայտարարություններ, որոնց արձագանքելով՝ քաղաքացիները դառնում են հանցագործության զոհ:
Վերոնշյալ առաջարկներից օգտվելու դեպքում տարբեր անձինք տարբեր առևտրային կենտրոններում քաղաքացիներից խաբեությամբ վերցնում են նրանց գումարներն ու հափշտակում:
Հանցագործության զոհ չդառնալու համար Հայաստանի Հանրապետության դատախազությունը հորդորում է քաղաքացիներին գումարների փոխանակումն իրականացնել օրինական կարգով՝ նման գործունեությամբ զբաղվող ընկերությունների միջոցով:

В интернете на таких социальных платформах, как «Facebook», «Telegram» и других распространяются объявления с содержанием «Обмен денег по фантастическому курсу», «Обмен армянского драма на российский рубль по высокому курсу» и подобные, на которые откликаясь, граждане становятся жертвами преступлений.
В случае отклика на вышеуказанные предложения различные лица в различных торговых центрах обманывают граждан и похищают их деньги.
Чтобы не стать жертвой преступления, Прокуратура Республики Армения призывает граждан осуществлять обмен денег исключительно законным путем через компании, занимающиеся такой деятельностью.