Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանի՝ 2024 թվականի հոկտեմբեր, նոյեմբեր, դեկտեմբեր և 2025 թվականի հունվար ամիսների հրամաններով՝ Դատախազությունում տեղի են ունեցել կադրային մի շարք փոփոխություններ:
- Արևիկ Ավոյանը նշանակվել է Գլխավոր դատախազության ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման գործերով վարչության դատախազի պաշտոնին:
- Միհրան Բուլղադարյանն ազատվել է Գլխավոր դատախազության ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման գործերով վարչության դատախազի պաշտոնից:
- Տաթևիկ Մարտիրոսյանը նշանակվել է Գլխավոր դատախազության ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման գործերով վարչության դատախազի պաշտոնին:
- Ռոբերտ Մհերյանը նշանակվել է Գլխավոր դատախազության սահմանադրական կարգի հիմունքների, պետության և հասարակական անվտանգության դեմ ուղղված հանցագործությունների գործերով վարչության ավագ դատախազի պաշտոնին՝ ազատվելով նույն վարչության դատախազի պաշտոնից:
- Դավիթ Ներսիսյանը նշանակվել է Գլխավոր դատախազության սահմանադրական կարգի հիմունքների, պետության և հասարակական անվտանգության դեմ ուղղված հանցագործությունների գործերով վարչության դատախազի պաշտոնին՝ ազատվելով Մալաթիա-Սեբաստիա վարչական շրջանի դատախազության ավագ դատախազի պաշտոնից:
- Անի Խուդավերդյանը նշանակվել է Գլխավոր դատախազության պետական իշխանության դեմ ուղղված հանցագործությունների գործերով վարչության դատախազի պաշտոնին՝ ազատվելով Տավուշի մարզի դատախազության ավագ դատախազի պաշտոնից:
- Կոտայքի մարզի դատախազ Սևակ Պողոսյանը փոխադրվել է Երևան քաղաքի Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների դատախազի պաշտոնին:
- Կոտայքի մարզի դատախազի տեղակալ Անդրանիկ Վարդանյանը փոխադրվել է Երևան քաղաքի Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների դատախազի տեղակալի պաշտոնին:
- Աջափնյակ և Դավթաշեն վարչական շրջանների դատախազի տեղակալ Էդուարդ Հովհաննիսյանը փոխադրվել է Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների դատախազի տեղակալի պաշտոնին:
- Կոտայքի մարզի դատախազության դատախազ Արսեն Եղիազարյանը փոխադրվել է Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների դատախազության դատախազի պաշտոնին:
- Գեղարքունիքի մարզի դատախազության դատախազ Խալուհի Մովսիսյանը փոխադրվել է Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների դատախազության դատախազի պաշտոնին:
- Հրանտ Պողոսյանը նշանակվել է Երևան քաղաքի Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների դատախազության դատախազի պաշտոնին:
- Երևան քաղաքի Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների դատախազության ավագ դատախազ Գառնիկ Մարգարյանն ազատվել է զբաղեցրած պաշտոնից:
- Երևան քաղաքի Շենգավիթ վարչական շրջանի դատախազ Վիգեն Միլիտոնյանն ազատվել է զբաղեցրած պաշտոնից:
- Երևան քաղաքի Աջափնյակ և Դավթաշեն վարչական շրջանների դատախազ Ժորա Թովմասյանը փոխադրվել է Երևան քաղաքի Շենգավիթ վարչական շրջանի դատախազի պաշտոնին:
- Երևան քաղաքի դատախազության դատախազ Ռաֆիկ Դոխոյանը փոխադրվել է Երևան քաղաքի Շենգավիթ վարչական շրջանի դատախազության դատախազի պաշտոնին:
- Երևան քաղաքի Արաբկիր և Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջանների դատախազ Գևորգ Գևորգյանը փոխադրվել է Երևան քաղաքի Աջափնյակ և Դավթաշեն վարչական շրջանների դատախազի պաշտոնին:
- Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների դատախազի տեղակալ Տիգրան Պողոսյանը փոխադրվել է Աջափնյակ և Դավթաշեն վարչական շրջանների դատախազի տեղակալի պաշտոնին:
- Գլխավոր դատախազին առընթեր հատուկ հանձնարարություններով վարչության պետի տեղակալ Հայկ Մանանդյանը փոխադրվել է Երևան քաղաքի Արաբկիր և Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջանների դատախազի պաշտոնին:
- Երևան քաղաքի Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների դատախազի տեղակալ Գագիկ Հայրապետյանը փոխադրվել է Երևան քաղաքի Արաբկիր և Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջանների դատախազի տեղակալի պաշտոնին:
- Արմավիրի մարզի դատախազության դատախազ Դիանա Կյուրեղյանը փոխադրվել է Երևան քաղաքի Արաբկիր և Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջանների դատախազության դատախազի պաշտոնին:
- Շիրակի մարզի դատախազության դատախազ Ռոլանդ Գրիգորյանը փոխադրվել է Երևան քաղաքի Արաբկիր և Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջանների դատախազության դատախազի պաշտոնին:
- Գլխավոր դատախազության ՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտեում մինչդատական վարույթի օրինականության նկատմամբ հսկողության վարչության պետի տեղակալ Կարեն Սուքիասյանը փոխադրվել է Կոտայքի մարզի դատախազի պաշտոնին:
- Երևան քաղաքի Արաբկիր և Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջանների դատախազության դատախազ Էդմոնդ Գրիգորյանը փոխադրվել է Կոտայքի մարզի դատախազության դատախազի պաշտոնին:
- Արմավիրի մարզի դատախազության դատախազ Գևորգ Մանուկյանն ազատվել է զբաղեցրած պաշտոնից:
- Տավուշի մարզի դատախազության դատախազ Արևիկ Մարտիրոսյանը փոխադրվել է Արմավիրի մարզի դատախազության դատախազի պաշտոնին:
- Երևանի կայազորի զինվորական դատախազության դատախազ Սևադա Ադամյանը փոխադրվել է Արմավիրի մարզի դատախազության դատախազի պաշտոնին:
- Հովհաննես Աղասարյանը նշանակվել է Տավուշի մարզի դատախազի տեղակալի պաշտոնին՝ ազատվելով նույն մարզի դատախազության ավագ դատախազի պաշտոնից:
- Լոռու մարզի դատախազության դատախազ Արտաշես Սահակյանը փոխադրվել է Տավուշի մարզի դատախազության դատախազի պաշտոնին:
- Լիլիթ Նիկողոսյանը նշանակվել է Արարատի մարզի դատախազության ավագ դատախազի պաշտոնին՝ ազատվելով նույն մարզի դատախազության դատախազի պաշտոնից:
- Արարատի կայազորի զինվորական դատախազ Գևորգ Խալաթյանը փոխադրվել է Երևանի կայազորի զինվորական դատախազի պաշտոնին:
- Երևանի կայազորի զինվորական դատախազի տեղակալ Էդգար Շահումյանն ազատվել է զբաղեցրած պաշտոնից:
- Երևան քաղաքի Արաբկիր և Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջանների դատախազի տեղակալ Հայկ Խաչատրյանը փոխադրվել է Երևանի կայազորի զինվորական դատախազի տեղակալի պաշտոնին:
- Լոռու կայազորի զինվորական դատախազության դատախազ Հովհաննես Սաֆարյանը փոխադրվել է Երևանի կայազորի զինվորական դատախազության դատախազի պաշտոնին:
- Տավուշի կայազորի զինվորական դատախազ Արտաշես Ոսկանյանը փոխադրվել է Արարատի կայազորի զինվորական դատախազի պաշտոնին:
- Շիրակի կայազորի զինվորական դատախազի տեղակալ Միհրան Մարտիրոսյանը փոխադրվել է Արարատի կայազորի զինվորական դատախազության ավագ դատախազի պաշտոնին:
- Արարատի կայազորի զինվորական դատախազության դատախազ Կարապետ Հովսեփյանն ազատվել է զբաղեցրած պաշտոնից:
- Արտակ Ավետիսյանը նշանակվել է Տավուշի կայազորի զինվորական դատախազի պաշտոնին՝ ազատվելով Լոռու կայազորի զինվորական դատախազի տեղակալի պաշտոնից:
- Սիսիանի կայազորի զինվորական դատախազի տեղակալ Էրիկ Աղաբալյանը փոխադրվել է Տավուշի կայազորի զինվորական դատախազի տեղակալի պաշտոնին:
- Լոռու կայազորի զինվորական դատախազության դատախազ Վահագն Վարդանյանը փոխադրվել է Տավուշի կայազորի զինվորական դատախազության դատախազի պաշտոնին:
- Լոռու կայազորի զինվորական դատախազության դատախազ Շուշան Հոդաբաշյանը փոխադրվել է Տավուշի կայազորի զինվորական դատախազության դատախազի պաշտոնին:
- Կապանի կայազորի զինվորական դատախազի տեղակալ Սերգեյ Խաչատրյանը փոխադրվել է Սիսիանի կայազորի զինվորական դատախազի տեղակալի պաշտոնին:
- Կապանի կայազորի զինվորական դատախազության ավագ դատախազ Հարություն Անդրեասյանը փոխադրվել է Սիսիանի կայազորի զինվորական դատախազության ավագ դատախազի պաշտոնին:
- Կապանի կայազորի զինվորական դատախազության դատախազ Հովհաննես Ալեքսանյանը փոխադրվել է Սիսիանի կայազորի զինվորական դատախազության դատախազի պաշտոնին:
- Երևան քաղաքի Արաբկիր և Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջանների դատախազության դատախազ Ելենա Կարապետյանը փոխադրվել է Սիսիանի կայազորի զինվորական դատախազության դատախազի պաշտոնին:
- Տավուշի մարզի դատախազության ավագ դատախազ Արամ Ավագյանը փոխադրվել է Լոռու կայազորի զինվորական դատախազության ավագ դատախազի պաշտոնին:
- Տավուշի կայազորի զինվորական դատախազության ավագ դատախազ Մհեր Ղահրամանյանը փոխադրվել է Կապանի կայազորի զինվորական դատախազության ավագ դատախազի պաշտոնին:
- Սյունիքի կայազորի զինվորական դատախազ Հայկ Մարգարյանը փոխադրվել է Գեղարքունիքի կայազորի զինվորական դատախազի պաշտոնին:
- Շիրակի կայազորի զինվորական դատախազ Մարգար Բաղդասարյանը փոխադրվել է Սյունիքի կայազորի զինվորական դատախազի պաշտոնին:
- Գեղարքունիքի կայազորի զինվորական դատախազ Գարիկ Հայրապետյանը փոխադրել է Շիրակի կայազորի զինվորական դատախազի պաշտոնին:

Приказами Генерального прокурора Республики Армения Анны Вардапетян в октябре, ноябре, декабре 2024 года и в январе 2025 в Прокуратуре произошли кадровые изменения.
Аревик Авоян была назначена на должность прокурора Управления по взысканию имущества незаконного происхождения Генеральной прокуратуры.
Мигран Булгадарян был освобожден от должности прокурора Управления по взысканию имущества незаконного происхождения Генеральной прокуратуры.
Татевик Мартиросян была назначена на должность прокурора Управления по взысканию имущества незаконного происхождения Генеральной прокуратуры.
Роберт Мгерян был назначен на должность старшего прокурора Управления по преступлениям против основ конституционного строя, государства и общественной безопасности Генеральной прокуратуры РА, освобожден от должности прокурора того же управления.
Давит Нерсисян был назначен на должность старшего прокурора Управления по преступлениям против основ конституционного строя, государства и общественной безопасности Генеральной прокуратуры РА, освобожден от должности старшего прокурора Прокуратуры административного района Малатия-Себастия города Еревана.
Ани Худавердян была назначена на должность прокурора Управления по преступлениям против государственной власти Генеральной прокуратуры, освобаждена от должности старшего прокурора Прокуратуры Тавушской области.
Севак Погосян, прокурор Котайкской области, переведен на должность прокурора административных районов Кентрон и Норк-Мараш города Еревана.
Андраник Варданян, заместитель прокурора Котайкской области, переведен на должность заместителя прокурора административных районов Кентрон и Норк-Мараш города Еревана.
Эдуард Оганнисян, заместитель прокурора административных районов Ачапняк и Давташен, переведен на должность заместителя прокурора административных районов Кентрон и Норк-Мараш города Еревана.
Арсен Егиазарян, прокурор Прокуратуры Котайской области, переведен на должность прокурора Прокуратуры административных районов Кентрон и Норк-Мараш города Еревана.
Халуи Мовсисян, прокурор Прокуратуры Гегаркуникской области, переведена на должность прокурора Покуратуры административных районов Кентрон и Норк-Мараш города Еревана.
Грант Погосян назначен на должность прокурора Прокуратуры административных районов Кентрон и Норк-Мараш города Еревана.
Гарник Маркарян, старший прокурор Прокуратуры административных районов Кентрон и Норк-Мараш города Еревана, освобожден от занимаемой должности.
Виген Милитонян, прокурор административного района Шенгавит города Еревана, освобожден от занимаемой должности.
Жора Товмасян, прокурор административных районов Ачапняк и Давташен, переведен на должность прокурора административного района Шенгавит города Еревана.
Рафик Дохоян, прокурор Прокуратуры города Еревана, переведен на должность прокурора административного района Шенгавит города Еревана.
Геворг Геворгян, прокурор административных районов Арабкир и Канакер-Зейтун, переведен на должность прокурора административных районов Ачапняк и Давташен города Еревана.
Тигран Погосян, заместитель прокурора административных районов Кентрон и Норк-Мараш, переведен на должность заместителя прокурора административных районов Ачапняк и Давташен города Еревана.
Айк Манандян, заместитель начальника Управления по особым поручениям при Генеральном прокуроре, перевден на должность прокурора административных районов Арабкир и Канакер-Зейтун города Еревана.
Гагик Айрапетян, заместитель прокурора административных районов Кентрон и Норк-Мараш, переведен на должность заместителя прокурора административных районов Арабкир и Канакер-Зейтун города Еревана.
Диана Кюрегян, прокурор Прокуратуры Армавирской области, переведена на должность прокурора Прокуратуры административных районов Арабкир и Канакер-Зейтун города Еревана.
Роланд Григорян, прокурор Прокуратуры Ширакской области, переведен на должность прокурора административных районов Арабкир и Канакер-Зейтун города Еревана.
Карен Сукиасян, заместитель Управления по надзору за законностью досудебного производства в Антикоррупционном комитете РА Генеральной прокуратуры РА, переведен на должность прокурора Котайкской области.
Эдмонд Григорян, прокурор Прокуратуры административных районов Арабкир и Канакер-Зейтун города Еревана, переведен на должность прокурора Прокуратуры Котайкской области.
Геворг Манукян, прокурор Прокуратуры Армавирской области, освобожден от должности.
Аревик Мартиросян, прокурор Прокуратуры Тавушской области, переведена на должность прокурора Прокуратуры Армавирской области.
Севада Адамян прокурор Военной прокуратуры Ереванского гарнизона переведен на должность прокурора Прокуратуры Армавирской области.
Оганнес Агасарян назначен на должность заместителя прокурора Тавушской области, освобожден от должности старшего прокурора Прокуратуры той же области.
Арташес Саакян, прокурор Прокуратуры Лорийской области, переведен на должность прокурора Тавушской области.
Лилит Никогосян назначена на должность старшего прокурора Прокуратуры Араратской области, освобождена от должности прокурора той же Прокуратуры.
Геворг Халатян, военный прокурор Араратского гарнизона, переведен на должность военного прокурора Ереванского гарнизона.
Эдгар Шагумян, заместитель военного прокурора Ереванского гарнизона, освобожден от занимаемой должности.
Айк Хачатрян, заместитель прокурора административных районов Арабкир и Канакер-Зейтун, переведен на должность заместителья военного прокурора Ереванского гарнизона.
Оганнес Сафарян, прокурор Военной прокуратуры Лорийского гарнизона, переведен на должность прокурора Военной прокуратуры Ереванского гарнизона.
Арташес Восканян, военный прокурор Тавушского гарнизона, переведен на должность военного прокурора Араратского гарнизона.
Мигран Мартиросян, заместитель военного прокурора Ширакского гарнизона, переведен на должность старшего прокурора Военной прокуратуры Араратского гарнизона.
Карапет Овсепян, прокурор Военной прокуратуры Араратского гарнизона, освобожден от занимаемой должности.
Артак Аветисян назначен на должность военного прокурора Тавушского гарнизона, освобожден от должности заместителя Лорийского гарнизона.
Эрик Агабалян, заместитель военного прокурора Сисианского гарнизона, переведен на должность заместителя военного прокурора Тавушского гарнизона.
Ваагн Варданян, прокурор Военной прокуратуры Лорийского гарнизона, переведен на должность прокурора Военной прокуратуры Тавушского гарнизона.
Шушан Одабашян, прокурор Военной прокуратуры Лорийского гарнизона, переведена на должность прокурора Военной прокуратуры Тавушского гарнизона.
Сергей Хачатрян, заместитель военного прокурора Капанского гарнизона, переведен на должность заместителя военного прокурора Сисианского гарнизона.
Арутюн Андреасян, старший прокурор Военной прокуратуры Капанского гарнизона, переведен на должность старшего прокурора Военной прокуратуры Сисианского гарнизона.
Оганнес Алексанян, прокурор Военной прокуратуры Капанского гарнизона, переведен на должность прокурора Военной прокуратуры Сисианского гарнизона.
Елена Карапетян, прокурор административных районов Арабкир и Канакер-Зейтун, переведена на должность прокурора Военной прокуратуры Сисианского гарнизона.
Арам Авагян, старший прокурор Прокуратуры Тавушской области, переведен на должность старшего прокурора Военной прокуратуры Лорийского гарнизона.
Мгер Каграманян, старший прокурор Прокуратуры Тавушской области, переведен на должность старшего прокурора Военной прокуратуры Капанского гарнизона.
Айк Маргарян, военный прокурор Сюникского гарнизона, переведен на должность военного прокурора Гегаркуникского гарнизона.
Маргар Багдасарян, военный прокурор Ширакского гарнизона, переведен на должность военного прокурора Сюникского гарнизона.
Гарик Айрапетян, военный прокурор Гегаркуникского гарнизона, переведен на должность военного прокурора Ширакского гарнизона.