Դատախազը 2025 թվականի հունվարի 7-ին հաստատել է Արարատի մարզում կենդանու նկատմամբ առանձին դաժանություն դրսևորած անձի վերաբերյալ մեղադրական եզրակացությունը և վարույթի նյութերի հետ հանձնել իրավասու դատարան:
Հիշեցնենք, որ դատախազը 2024 թվականի դեկտեմբերի 27-ին հանրային քրեական հետապնդում էր հարուցել վերոնշյալ անձի նկատմամբ այն արարքի համար, որ նա կազմակերպել, ղեկավարել և անմիջականորեն մասնակցել է կատվի նկատմամբ՝ մեկ այլ անձի հետ խմբի կազմում, նախնական համաձայնությամբ դաժան վերաբերմունք դրսևորելու գործողություններին, որոնք արտահայտվել են առանձին դաժանությամբ:
Անձի հետ խմբի կազմում հանցանք կատարած և ինքնությունը չպարզված այլ անձի վերաբերյալ վարույթն անջատվել է, նշանակվել է դատատեսաձայնագրային փորձաքննություն:

Прокурор передал в суд уголовное дело относительно лица, проявившего жестокость к животному в Араратской области
07/01/2025
7 января 2025 года прокурор утвердил обвинительное заключение по делу лица, проявившего особую жестокость к животному в Араратской области, и передал материалы дела в компетентный суд.
Напоминаем, что 27 декабря 2024 года прокурор возбудил публичное уголовное преследование в отношении вышеупомянутого лица за деяние, состоящее в том, что он организовал, возглавил и непосредственно участвовал в жестоком обращении с кошкой, совместно с другим лицом в составе группы, по предварительному сговору, что выразилось в особой жестокости.
Производство по делу в отношении другого лица, совершившего преступление в составе группы с указанным лицом и чья личность не установлена, было выделено, назначена судебная экспертиза аудио-видеозаписей.