Օրենքի խախտմամբ օտարված 4 հողամասերը կվերադարձվեն Եղեգնաձոր համայնքին. դատարանը բավարարել է Գլխավոր դատախազության՝ պետական շահերի պաշտպանության հայցը
2024 թվականի դեկտեմբերի 27-ին Հակակոռուպցիոն դատարանը բավարարել է Գլխավոր դատախազության՝ պետական շահերի պաշտպանության հայցը: Դատարանն անվավեր է ճանաչել  Վայոց ձորի Եղեգնաձոր խոշորացված համայնքի Մալիշկա բնակավայրում գտնվող չորս հողամասերի՝ 2006-2007 թվականների աճուրդներն ու  վերականգնել է դրանց նկատմամբ Վայոց ձորի մարզի Եղեգնաձոր խոշորացված համայնքի սեփականության իրավունքը:
Մասնավորապես՝ Հակակոռուպցիոն դատարանն անվավեր է ճանաչել՝
• Վայոց ձորի Մալիշկա բնակավայրում գտնվող 0,1 հա մակերեսով հողամասի՝ 2006 թվականի սեպտեմբերի 29-ի աճուրդը: Որպես հետևանք՝ Դատարանն անվավեր է ճանաչել Վայոց ձորի մարզի Մալիշկա համայնքի և Մ.Մ.-ի միջև 2006 թվականի դեկտեմբերի 8-ին կնքված հողամասի առուվաճառքի պայմանագիրը, հողամասի նկատմամբ Մ.Մ.-ի սեփականության իրավունքի պետական գրանցումն ու վերականգնել 0,1 հա մակերեսով հողամասի նկատմամբ Վայոց ձորի մարզի Եղեգնաձոր խոշորացված համայնքի սեփականության իրավունքը:
• Վայոց ձորի Մալիշկա բնակավայրում գտնվող 0,15 հա մակերեսով հողամասի՝ 2007 թվականի օգոստոսի 6-ի աճուրդը: Որպես հետևանք՝ Դատարանն անվավեր է ճանաչել Վայոց ձորի մարզի Մալիշկա համայնքի և Մ.Մ.-ի միջև 2007 թվականի սեպտեմբերի 25-ին կնքված հողամասի առուվաճառքի պայմանագիրը, հողամասի նկատմամբ Մ.Մ.-ի սեփականության իրավունքի պետական գրանցումը և վերականգնել 0,15 հա մակերեսով հողամասի նկատմամբ Վայոց ձորի մարզի Եղեգնաձոր խոշորացված համայնքի սեփականության իրավունքը:
• Վայոց ձորի Մալիշկա բնակավայրում գտնվող 0,3 հա մակերեսով հողամասի՝ 2007 թվականի օգոստոսի 6-ի աճուրդը: Որպես հետևանք՝ Դատարանն անվավեր է ճանաչել Վայոց ձորի մարզի Մալիշկա համայնքի և Մ.Մ.-ի միջև 2007 թվականի սեպտեմբերի 25-ին կնքված հողամասի առուվաճառքի պայմանագիրը, հողամասի նկատմամբ Մ.Մ.-ի սեփականության իրավունքի պետական գրանցումն ու վերականգնել 0,3 հա մակերեսով հողամասի նկատմամբ Վայոց ձորի մարզի Եղեգնաձոր խոշորացված համայնքի սեփականության իրավունքը:
• Վայոց ձորի Մալիշկա բնակավայրում գտնվող 0,15 հա մակերեսով հողամասի՝ 2007 թվականի օգոստոսի 6-ի աճուրդը: Ոպես հետևանք՝ Դատարանն անվավեր է ճանաչել Վայոց ձորի մարզի Մալիշկա համայնքի և Մ.Մ.-ի միջև 2007 թվականի սեպտեմբերի 25-ին կնքված հողամասի առուվաճառքի պայմանագիրը, հողամասի նկատմամբ Մ.Մ-ի սեփականության իրավունքի պետական գրանցումը և վերականգնել 0,15 հա մակերեսով հողամասի նկատմամբ Վայոց ձորի մարզի Եղեգնաձոր խոշորացված համայնքի սեփականության իրավունքը։
Դատական ակտի՝ օրինական ուժի մեջ մտնելուց հետո, վերոնշյալ 4 հողամասերի նկատմամբ կգրանցվի Եղեգնաձոր խոշորացված համայնքի սեփականության իրավունքը:

27 декабря 2024 года Антикоррупционный суд удовлетворил иск Генеральной прокуратуры о защите государственных интересов. Суд признал недействительными аукционы 2006-2007 годов по четырем земельным участкам, расположенным в населённом пункте Малишка, общины Ехегнадзор, Вайоцдзора, и восстановил право собственности на эти участки за общиной Ехегнадзор Вайоцдзорской области.
В частности, Антикоррупционный суд признал недействительным:
Аукцион по продаже земельного участка площадью 0,1 га, расположенного в поселке Малишка Вайоцдзор, проведённый 29 сентября 2006 года. В результате суд признал недействительным договор купли-продажи этого земельного участка, заключённый 8 декабря 2006 года между общиной Малишка Вайоцдзора и М.М., государственную регистрацию права собственности М.М. на участок, и восстановил право собственности на земельный участок площадью 0,1 га за объединённой общиной Ехегнадзор Вайоцдзорской области.
Аукцион по продаже земельного участка площадью 0,15 га, расположенного в поселке Малишка Вайоцдзора, состоявшийся 6 августа 2007 года, был признан недействительным. В результате суд признал недействительным договор купли-продажи этого земельного участка, заключённый 25 сентября 2007 года между общиной Малишка Вайоцдзора и М.М., государственную регистрацию права собственности М.М. на участок, и восстановил право собственности на земельный участок площадью 0,15 га за объединённой общиной Ехегнадзор Вайоцдзорской области.
Аукцион по продаже земельного участка площадью 0,3 га, расположенного в поселке Малишка Вайоцдзора, состоявшийся 6 августа 2007 года, был признан недействительным. В результате суд признал недействительным договор купли-продажи этого земельного участка, заключённый 25 сентября 2007 года между общиной Малишка Вайоцдзора и М.М., государственную регистрацию права собственности М.М. на участок, и восстановил право собственности на земельный участок площадью 0,3 га за объединённой общиной Ехегнадзор Вайоцдзорской области.
Аукцион по продаже земельного участка площадью 0,15 га, расположенного в поселке Малишка Вайоцдзор, состоявшийся 6 августа 2007 года, был признан недействительным. В результате суд признал недействительным договор купли-продажи этого земельного участка, заключённый 25 сентября 2007 года между общиной Малишка Вайоцдзор и М.М., государственную регистрацию права собственности М.М. на участок и восстановил право собственности на земельный участок площадью 0,15 га за объединённой общиной Ехегнадзор Вайоцдзорской области.
После вступления в законную силу судебного акта право собственности на вышеупомянутые 4 земельных участка будет зарегистрировано за объединённой общиной Ехегнадзор.