Գլխավոր դատախազության տնտեսական գործունեության դեմ ուղղված հանցագործությունների գործերով վարչության հսկողության ներքո քննվող քրեական վարույթով դատախազական ակտի կիրառման արդյունքում վերականգնվել է պետությանը պատճառված 223 միլիոն 513 հազար դրամ վնասը (շուրջ 560 հազար ԱՄՆ դոլար):
Ալկոհոլային խմիչքների արտադրության գործունեություն իրականացնող ընկերության կողմից հարկերը, տուրքերը կամ այլ վճարներ չվճարելու վերաբերյալ Պետական եկամուտների կոմիտեից ստացված հաղորդման կապակցությամբ Քննչական կոմիտեում 2024 թվականի օգոստոսի 28-ին քրեական վարույթ չէր նախաձեռնվել: Քրեական վարույթ չնախաձեռնելու օրինականությունը դատախազի կողմից չէր հաստատվել և 2024 թվականի օգոստոսի 30-ին հանձնարարվել էր առանձնապես խոշոր չափերով հարկերը, տուրքերը կամ այլ վճարներ չվճարելու համար նախաձեռնել քրեական վարույթ և սկսել նախաքննություն:
Արդյունքում՝ նախաձեռնված քրեական վարույթի շրջանակներում ընկերության տնօրենի կողմից Հայաստանի Հանրապետության պետական բյուջե է վերականգնվել 223 միլիոն 513 հազար դրամ:

В результате применения прокурорского акта была восстановлена сумма ущерба, причинённого государству, в размере около 560 тысяч долларов США
В результате применения прокурорского акта в рамках уголовного производства, находящегося под контролем Управления по преступлениям экономической направленности Генеральной прокуратуры Генеральной прокуратуры, был восстановлен ущерб, причинённый государству, в размере 223 миллиона 513 тысяч драмов (около 560 тысяч долларов США).
В связи с полученным сообщением от Комитета государственных доходов о неуплате налогов, сборов или других платежей компанией, занимающейся производством алкогольных напитков, 28 августа 2024 года Следственный комитет не инициировал уголовное производство. Законность невозбуждения уголовного производства не была подтверждена прокурором, и 30 августа 2024 года было поручено возбудить уголовное дело за неуплату налогов, сборов или других платежей в особо крупных размерах и начать предварительное расследование.
В результате возбужденного уголовного производства было восстановлено 223 миллиона 513 тысяч драмов в государственный бюджет Республики Армения директором компании.