2024 թվականի դեկտեմբերի 27-ին Հայաստանի Հանրապետության սեփականության իրավունքն է գրանցվել Կոտայքի մարզի Ծաղկաձոր համայնքի Ծաղկաձոր քաղաքի Մ. Մկրտչյան փողոցի 32/1 և 36/1 հասցեների հողամասերի նկատմամբ:
Հիշեցնենք, որ Հակակոռուպցիոն դատարանի 2024 թվականի հունվարի 12-ի վճռով բավարարվել էր Գլխավոր դատախազության պետական շահերի պաշտպանության վարչության հայցը, որով Դատախազությունը պահանջել էր անվավեր ճանաչել Ծաղկաձոր քաղաքի Մ. Մկրտչյան փողոցի 32/1 հասցեում գտնվող՝ 431 միլիոն 915 հազար դրամ շուկայական արժեքին մոտարկված կադաստրային արժեքով 26,700 քմ մակերեսով և նույն փողոցի 36/1 հասցեում գտնվող՝ 213 միլիոն 531 հազար 120 դրամ շուկայական արժեքին մոտարկված կադաստրային արժեքով 26,400 քմ մակերեսով հողամասերի վերաբերյալ 2007 թվականին կայացված՝ լոտ 22 և լոտ 24 աճուրդներն ու կիրառել անվավերության հետևանքներ:

On December 27, 2024, the right of ownership of the Republic of Armenia was registered over the land parcels located at 32/1 and 36/1 M. Mkrtchyan Street, Tsaghkadzor, Kotayk Province.
It should be reminded that by the judgment of the Anti-Corruption Court, dated January 12, 2024, the claim filed by the Department of State Interests Protection of the Prosecutor General's Office was granted. In the mentioned claim, the Prosecutor's Office demanded the invalidation of the auctions Lot 22 and Lot 24, related to the land parcels located at 32/1 M. Mkrtchyan Street, Tsaghkadzor, with a cadastral value corresponding to a market value of AMD 431 million 915 thousand for an area of 26,700 sq.m, and at 36/1 M. Mkrtchyan Street, Tsaghkadzor, with a cadastral value corresponding to a market value of AMD 213 million 531 thousand 120 for an area of 26,400 sq.m. The court applied the result of invalidity to these auctions.