Հակակոռուպցիոն դատարանը 2024 թվականի դեկտեմբերի 2-ին վարույթ է ընդունել Գլխավոր դատախազության՝ ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման վերաբերյալ հերթական հայցադիմումը:
Գլխավոր դատախազության ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման գործերով վարչությունը պահանջ է ներկայացրել դատարանին՝ ՀՀ առողջապահության նախարարի նախկին տեղակալ, ՀՀ էներգետիկայի և բնական պաշարների նախկին նախարար, ՀՀ հաշվեքննիչ պալատի նախկին նախագահ Լևոն Յոլյանից և նրան փոխկապակցված անձանցից հօգուտ Հայաստանի Հանրապետության բռնագանձել՝
- 1 անշարժ գույք՝ Երևան քաղաքում, 1 անշարժ գույք՝ Ծաղկաձոր քաղաքում, 3 անշարժ գույք՝ Արտավազ գյուղում, 1 անշարժ գույք՝ Արտաշատ քաղաքում և 1 տրանսպորտային միջոց, որոնց շուկայական արժեքը կազմում է ավելի քան 628 միլիոն դրամ.
- Երևան քաղաքում երկու գույքի շուկայական արժեքները, որոնց հանրագումարը կազմում է ավելի քան 53 միլիոն դրամ.
- 3 իրավաբանական անձանցում ունեցած մասնակցություններ.
- Ավելի քան 69 միլիոն դրամին համարժեք փոխառության պահանջի իրավունք և շուրջ 32 միլիոն դրամին համարժեք ավանդ.
- 1 միլիարդ 569 միլիոն դրամ՝ որպես ապօրինի եկամտի մնացորդի և օրինական եկամուտներով չհիմնավորվող՝ բարեխիղճ երրորդ անձանց փոխանցված դրամական միջոցների հանրագումար:

The General Prosecutor's Office claimed the confiscation of 6 immovable properties, AMD 1 billion 723 million from Levon Yolyan, the former Chairman of the Chamber of Accounts.
18/12/2024
On 2 December 2024 the Anti-Corruption Court accepted into proceeding the claim on the confiscation of the property of illicit origin.
The Department for Confiscation of Property of Illicit Origin of the Prosecutor General’s Office claimed the court to confiscate in favor of the Republic of Armenia from the Former Minister of Health of the RA, Former Minister of Energy and Natural Resources of the RA, Former Chairman of the Chamber of Accounts Levon Yolyan and his affiliates:
• 1 immovable property in Yerevan City, 1 immovable property in Tsaghkadzor town, 3 immovable properties in Artavaz village, 1 immovable property in Artashat town and 1 means of transport, the total amount of which is more than AMD 628 million.
• The market value of two properties, the total amount of which is more than AMD 53 million.
• Participation in over 69 legal entities and deposit equal to over AMD 32 million
• Right to claim loans in the amount of AMD 569 million as remnant of illegal income and total amount of funds not supported by legitimate income transferred to the bona fide purchaser.