Գլխավոր դատախազությունը պահանջում է ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի նախկին պետ Արտակ Դավթյանից և նրան փոխկապակցված անձանցից բռնագանձել 6 անշարժ գույք, դրամական միջոցներ
17/12/2024
Հակակոռուպցիոն դատարանը 2024 թվականի դեկտեմբերի 6-ին վարույթ է ընդունել Գլխավոր դատախազության՝ ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման վերաբերյալ հերթական հայցադիմումը:
Գլխավոր դատախազության ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման գործերով վարչությունը պահանջ է ներկայացրել դատարանին՝ ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի նախկին պետ Արտակ Դավթյանից և նրան փոխկապակցված անձանցից բռնագանձել`

Генеральная прокуратура требует конфисковать 6 объектов недвижимости, денежные средства у бывшего начальника Генерального штаба Вооруженных сил РА Артака Давтяна и аффилированных лиц
17/12/2024
6 декабря 2024 года Антикоррупционный суд принял к рассмотрению очередной иск Генеральной прокуратуры о конфискации имущества незаконного происхождения.
Управление по взысканию имущества незаконного происхождения Генеральной прокуратуры РА обратилось в суд с иском о конфискации у бывшего начальника Генерального штаба Вооруженных сил РА Артака Давтяна и аффилированных лиц: