Գլխավոր դատախազությունը պահանջում է ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի նախկին պետ Արտակ Դավթյանից և նրան փոխկապակցված անձանցից բռնագանձել 6 անշարժ գույք, դրամական միջոցներ
17/12/2024
Հակակոռուպցիոն դատարանը 2024 թվականի դեկտեմբերի 6-ին վարույթ է ընդունել Գլխավոր դատախազության՝ ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման վերաբերյալ հերթական հայցադիմումը:
Գլխավոր դատախազության ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման գործերով վարչությունը պահանջ է ներկայացրել դատարանին՝ ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի նախկին պետ Արտակ Դավթյանից և նրան փոխկապակցված անձանցից բռնագանձել`

The RA Prosecutor General’s Office demands to confiscate 6 immovable properties and financial means from the Former Chief of the General Staff of Armed Forces of the RA Artak Davtyan and his affiliates
17/12/2024
On 6 December, 2024, the Anti-Corruption Court accepted into proceeding the claim on the confiscation of the property of illicit origin.
The Department for Confiscation of Property of Illicit of the Prosecutor General’s Office claimed the court to confiscate from the Former Chief of the General Staff of Armed Forces of the RA Artak Davtyan and his affiliates: