Պաշտպանության նախարարության զորակոչային և զորահավաքային համալրման ծառայության Երևան քաղաքի թիվ 1 տարածքային ստորաբաժանման զորակոչի բաժնի պետը 2024 թվականի հունիսից օգոստոսն ընկած ժամանակահատվածում երեք զինծառայողների պարտադիր ժամկետային զինվորական ծառայությունից ազատելու կամ զինվորական ծառայության համար ժամանակավորապես ոչ պիտանի ճանաչելուն նպաստելու համար ստացել է շուրջ 9 միլիոն դրամ կաշառք:
Մասնավորապես՝ Հակակոռուպցիոն կոմիտեում քննված քրեական վարույթով պարզվել է, որ Բաժնի պետը Ա.Թ.-ից ստացել է 3 միլիոն 880 հազար դրամին համարժեք 10 հազար ԱՄՆ դոլար, Գ.Գ.-ից՝ 3 միլիոն 103 հազար դրամին համարժեք 8 հազար ԱՄՆ դոլար և Կ.Ե.-ից՝ 1 միլիոն 938 հազար դրամին համարժեք 5 հազար ԱՄՆ դոլար կաշառք:
Դատախազը 2024 թվականի սեպտեմբերի 30-ին հանրային քրեական հետապնդում է հարուցել Զորակոչի բաժնի պետի նկատմամբ՝ Քրեական օրենսգրքի 435-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 2-րդ և 3-րդ կետերով (կաշառք տվողի կամ նրա մատնանշած անձի օգտին թողտվության կամ հովանավորչության կամ այլ ապօրինի գործողության կամ անգործության համար խոշոր չափերով կաշառք ստանալը) (երեք դրվագ). վերջինիս նկատմամբ որպես խափանման միջոց է կիրառված կալանքը:
Դատախազը 2024 թվականի դեկտեմբերի 6-ին հաստատել է մեղադրական եզրակացությունը և քրեական վարույթի նյութերի հետ հանձնել Հակակոռուպցիոն դատարան:

The Head of the Conscription Division of the Yerevan Territorial Subdivision N 1 of Conscription and Mobilization Service of the Ministry of Defense received bribe in the amount of AMD 9 million from 3 persons for exempting them from compulsory military service or recognizing as temporarily unfit for military service during June-August 2024.
In particular, it was found out under the criminal proceeding examined in the Anti-Corruption court that the Head of the Division received bribe from A.T. in the amount of AMD 3 million 880 thousand (USD 10 000), from G.G. in the amount of AMD 3 million 103 thousand (USD 8 000) and from K.E. in the amount of AMD 1 million 938 thousand (USD 5 000).
On September 30, 2024 the prosecutor initiated a public criminal prosecution against the Head of Conscription Division under points 2 and 3 of part 2 of article 435 (3 counts) of the RA Criminal Code. Detention was applied as a measure of restraint against the latter.
On December 6, 2024 the prosecutor signed the indictment and submitted to the Anti-Corruption court with the materials of the criminal proceeding.