Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանը, 2024 թվականի դեկտեմբերի 3-ին՝ Հաշմանդամություն ունեցող անձանց միջազգային օրը, ներկա է եղել «Կողք կողքի» 5-րդ միջազգային ներառական երաժշտական արտ փառատոնին, այնուհետև՝ «Ճախրուկ» էթնո երաժշտախմբի առաջին մենահամերգից հետո, հանդիպել է երաժշտախմբի մասնակիցներին:
Նշենք, որ «Կողք կողքի» կրթամշակութային հասարակական կազմակերպության կողմից անցկացված 5-րդ միջազգային ներառական երաժշտական արտ փառատոնի կարգախոսն է՝ «Ներառական հասարակություն՝ քաղաքակիրթ երկիր»։ Փառատոնն իրականացել է ԿԳՄՍ նախարարության աջակցությամբ և ՀՀ վարչապետի տիկին Աննա Հակոբյանի հովանու ներքո:
Կ. Ստանիսլավսկու անվան ռուսական դրամատիկական թատրոնում տեղի ունեցած՝ Խարբերդի մասնագիտացված մանկատան «Ճախրուկ» էթնո երաժշտախմբի առաջին մենահամերգը նվիրված է եղել «Ճախրուկ» մշակութային կենտրոնի գործունեության 5-ամյակին: Այս մենահամերգով մեկնարկել է ճախրուկների համերգային շրջագայությունը, որը կիրականացվի Երևանի և ՀՀ մարզերի տարբեր հանրակրթական դպրոցներում, ինչպես նաև բուհերում: Նպատակն է՝ ձևավորել առավել հանդուրժող և ներառական հասարակություն։

3 декабря 2024 года Генеральный прокурор Республики Армения Анна Вардапетян приняла участие в 5-м международном инклюзивном музыкальном фестивале «Бок о Бок» по случаю Международного дня инвалидов, а после первого сольного концерта этно-музыкальной группы «Чахрук» встретилась с участниками группы.
Отметим, что девизом 5-го международного инклюзивного музыкального фестиваля, проведенного образовательной и культурной общественной организацией «Бок о Бок», является: «Инклюзивное общество — цивилизованная страна». Фестиваль был организован при поддержке Министерства образования, науки, культуры и спорта и под патронатом жены премьер-министра Армении Анны Акопян.
Первый сольный концерт этно-музыкальной группы «Чахрук» из специализированного детского дома Харберда, который состоялся в Российском драматическом театре имени К. Станиславского, был посвящен пятилетию культурного центра «Чахрук». Этот концерт стал началом концертного тура группы «Чахрук», который пройдет в различных общеобразовательных школах и вузах Еревана и регионов Армении. Цель тура — формирование более терпимого и инклюзивного общества.