Գլխավոր դատախազը Հայաստանում Չինաստանի գործերի հավատարմատարի հետ քննարկել է փոխգործակցությունը զարգացնելու հեռանկարները
22/11/2024
Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանն այսօր ընդունել է ՀՀ-ում Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության գործերի հավատարմատար Չեն Մինին:
Աննա Վարդապետյանը շնորհակալություն է հայտնել Հայաստանում Չինաստանի գործերի հավատարմատարին հանդիպումը նախաձեռնելու համար և կարևորել ոլորտային հարցերի և խնդիրների արդյունավետ լուծմանը նպաստող նման ձևաչափով աշխատանքային հանդիպումները:
Հանդիպման ընթացքում անդրադարձ է կատարվել իրավական փոխօգնության ոլորտում երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող մի շարք հարցերի, քննարկվել է անդրազգային հանցավորության դեմ պայքարում համագործակցությունը:

Генеральный прокурор обсудила перспективы развития сотрудничества с временным поверенным в делах Китая в Армении
22/11/2024
Сегодня Генеральный прокурор Республики Армения Анна Вардапетян приняла Временного поверенного в делах Китайской Народной Республики в Республике Армения Чэнь Мина.
Анна Вардапетян выразила благодарность временному поверенному в делах Китая в Армении за инициативу встречи и подчеркнула важность таких рабочих встреч, которые способствуют эффективному решению отраслевых вопросов и проблем.
В ходе встречи был обсужден ряд вопросов, представляющих взаимный интерес в сфере правовой взаимопомощи, а также вопросы сотрудничества в борьбе с транснациональной преступностью.