Գլխավոր դատախազը Հայաստանում Չինաստանի գործերի հավատարմատարի հետ քննարկել է փոխգործակցությունը զարգացնելու հեռանկարները
22/11/2024
Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանն այսօր ընդունել է ՀՀ-ում Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության գործերի հավատարմատար Չեն Մինին:
Աննա Վարդապետյանը շնորհակալություն է հայտնել Հայաստանում Չինաստանի գործերի հավատարմատարին հանդիպումը նախաձեռնելու համար և կարևորել ոլորտային հարցերի և խնդիրների արդյունավետ լուծմանը նպաստող նման ձևաչափով աշխատանքային հանդիպումները:
Հանդիպման ընթացքում անդրադարձ է կատարվել իրավական փոխօգնության ոլորտում երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող մի շարք հարցերի, քննարկվել է անդրազգային հանցավորության դեմ պայքարում համագործակցությունը:

The Prosecutor General discusses the potential for enhancing cooperation with the Chinese Chargé d'Affaires in Armenia
22/11/2024
Today, Anna Vardapetyan, the Prosecutor General of the Republic of Armenia, met with Chen Ming, Chargé d'Affaires of the People's Republic of China to Armenia.
Anna Vardapetyan expressed her gratitude to the Chinese Chargé d'Affaires in Armenia for initiating the meeting and emphasized the significance of such working meetings, highlighting their role in effectively addressing sectoral issues and challenges.
During the meeting, several matters of mutual interest regarding legal assistance were discussed, with a focus on enhancing cooperation in the fight against transnational crime.