Գլխավոր դատախազը Հաագայում հանդիպել է ՄԱԿ-ի արհեստական բանականության կենտրոնի ղեկավարին
Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանը, Նիդերլանդների Թագավորություն կատարած աշխատանքային այցի շրջանակում, 2024 թվականի նոյեմբերի 6-ին Հաագայում հանդիպել է ՄԱԿ-ի Հանցավորության և արդարադատության հարցերի միջտարածաշրջանային գիտահետազոտական ինստիտուտի (UNICRI) արհեստական բանականության և ռոբոտաշինության կենտրոնի ղեկավար Իրակլի Բերիձեի հետ:
Հանդիպմանը մասնակցել են նաև Նիդերլանդների Թագավորությունում Հայաստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Վիկտոր Բիյագովն ու ՀՀ գլխավոր դատախազի տեղակալ Եղիազար Ավագյանը:

The Prosecutor General held a meeting with the Head of the UN Centre for Artificial Intelligence and Robotics
07/11/2024
On November 6, 2024, Anna Vardapetyan, the Prosecutor General of the Republic of Armenia, met with Irakli Beridze, Head of the UNICRI Centre for Artificial Intelligence and Robotics, in the Hague, as part of her working visit to the Kingdom of the Netherlands.
Viktor Biyagov, the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Armenia to the Kingdom of the Netherlands, and Yeghiazar Avagyan, the Deputy Prosecutor General of Armenia, also attended the meeting.