Գլխավոր դատախազը Հաագայում հանդիպել է ՄԱԿ-ի արհեստական բանականության կենտրոնի ղեկավարին
Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանը, Նիդերլանդների Թագավորություն կատարած աշխատանքային այցի շրջանակում, 2024 թվականի նոյեմբերի 6-ին Հաագայում հանդիպել է ՄԱԿ-ի Հանցավորության և արդարադատության հարցերի միջտարածաշրջանային գիտահետազոտական ինստիտուտի (UNICRI) արհեստական բանականության և ռոբոտաշինության կենտրոնի ղեկավար Իրակլի Բերիձեի հետ:
Հանդիպմանը մասնակցել են նաև Նիդերլանդների Թագավորությունում Հայաստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Վիկտոր Բիյագովն ու ՀՀ գլխավոր դատախազի տեղակալ Եղիազար Ավագյանը:

6 ноября 2024 года Анна Вардапетян, Генеральный прокурор Республики Армения, в рамках своей рабочей поездки в Королевство Нидерланды встретилась с Ираклием Беридзе, руководителем Центра искусственного интеллекта и робототехники Межрегионального научно-исследовательского института ООН по вопросам преступности и правосудия (UNICRI) в Гааге.
В встрече также приняли участие Виктор Биягов, Чрезвычайный и Полномочный Посол Республики Армения в Королевстве Нидерланды, и Егиазар Авагян, заместитель Генерального прокурора Армении.