Աննա Վարդապետյանն ընդունել է Ղրղզստանի գլխավոր դատախազի տեղակալին
ՀՀ գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանն այսօր ընդունել է Անկախ պետությունների համագործակցության մասնակից պետությունների գլխավոր դատախազների համակարգող խորհրդի 34-րդ նիստին մասնակցելու նպատակով Հայաստան ժամանած՝ Ղրղզստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազի տեղակալ Նուրբեք Քայիմովի գլխավորած պատվիրակությանը:
Աննա Վարդապետյանը ողջունել է գործընկերներին ՀՀ գլխավոր դատախազությունում և իր ջերմ ողջույններն է փոխանցել Ղրղզստանի գլխավոր դատախազ Մաքսատ Ասանալիևին:
Նուրբեք Քայիմովը շնորհակալություն է հայտնել Աննա Վարդապետյանին ջերմ ընդունելության, Համակարգող խորհրդի նիստը Երևանում գերազանց կազմակերպելու համար և Մաքսատ Ասանալիևի ողջույններն ու ջերմ խոսքերն է փոխանցել ՀՀ գլխավոր դատախազին:

Генеральный прокурор Республики Армения Анна Вардапетян сегодня приняла делегацию, возглавляемую заместителем генерального прокурора Кыргызской Республики Нурбеком Каимовым, прибывшую в Армению для участия в 34-м заседании Координационного совета генеральных прокуроров государств-участников Содружества Независимых Государств.
Анна Вардапетян поприветствовала коллег в Генеральной прокуратуре РА и передала свои теплые пожелания генеральному прокурору Кыргызстана Максату Асаналиеву.
Нурбек Каимов поблагодарил Анну Вардапетян за теплый прием, организацию заседания Координационного совета и передал теплые приветствия Максата Асаналиева генеральному прокурору РА.