ՀՀ գլխավոր դատախազի տեղակալն ընդունել է Ղազախստանի գլխավոր դատախազի տեղակալին
ՀՀ գլխավոր դատախազի տեղակալ Եղիազար Ավագյանը 2024 թվականի հոկտեմբերի 4-ին ընդունել է Անկախ պետությունների համագործակցության մասնակից պետությունների գլխավոր դատախազների համակարգող խորհրդի 34-րդ նիստին մասնակցելու նպատակով Հայաստան ժամանած՝ Ղազախստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազի տեղակալ Գալիմժան Կոիգելդիևի գլխավորած պատվիրակությանը:
Եղիազար Ավագյանը ողջունել է հյուրերին ՀՀ գլխավոր դատախազությունում  և կարևորել երկկողմ հանդիպումները՝ որպես իրավական հարցերը քննարկելու արդյունավետ հնարավորություն:
Գալիմժան Կոիգելդիևը շնորհակալություն է հայտնել ջերմ ընդունելության, Համակարգող խորհրդի նիստը Երևանում բարձր մակարդակով կազմակերպելու համար և նշել, որ հայրենիք են վերադառնում Հայաստանում անցկացրած օրերի մասին ջերմ հիշողություններով:

Заместитель генерального прокурора РА Егиазар Авагян 4 октября 2024 года принял делегацию, возглавляемую заместителем генерального прокурора Республики Казахстан Галымжаном Койгелдиевым, прибывшую в Армению для участия в 34-м заседании Координационного совета генеральных прокуроров государств-участников Содружества Независимых Государств.
Егиазар Авагян приветствовал гостей в Генеральной прокуратуре РА и отметил важность двусторонних встреч как эффективной возможности для обсуждения правовых вопросов.
Галымжан Койгелдиев поблагодарил за теплый прием, организацию заседания Координационного совета в Ереване на высоком уровне и отметил, что они возвращаются на родину с теплыми воспоминаниями о днях, проведенных в Армении.