ՀՀ գլխավոր դատախազի տեղակալն ընդունել է Ղազախստանի գլխավոր դատախազի տեղակալին
ՀՀ գլխավոր դատախազի տեղակալ Եղիազար Ավագյանը 2024 թվականի հոկտեմբերի 4-ին ընդունել է Անկախ պետությունների համագործակցության մասնակից պետությունների գլխավոր դատախազների համակարգող խորհրդի 34-րդ նիստին մասնակցելու նպատակով Հայաստան ժամանած՝ Ղազախստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազի տեղակալ Գալիմժան Կոիգելդիևի գլխավորած պատվիրակությանը:
Եղիազար Ավագյանը ողջունել է հյուրերին ՀՀ գլխավոր դատախազությունում  և կարևորել երկկողմ հանդիպումները՝ որպես իրավական հարցերը քննարկելու արդյունավետ հնարավորություն:
Գալիմժան Կոիգելդիևը շնորհակալություն է հայտնել ջերմ ընդունելության, Համակարգող խորհրդի նիստը Երևանում բարձր մակարդակով կազմակերպելու համար և նշել, որ հայրենիք են վերադառնում Հայաստանում անցկացրած օրերի մասին ջերմ հիշողություններով:

On 4 October 2024, Yeghiazar Avagyan, Deputy Prosecutor General of the Republic of Armenia received the delegation led by Galimdzhan Koigeldiev, Deputy Prosecutor General of the Republic of Kazakhstan, who arrived in Armenia to participate in the 34th Session of the Coordinating Council of the Prosecutors General of the CIS Member States.
Yeghiazar Avagyan greeted the guests at the Prosecutor General’s Office and attached importance to the bilateral meetings, highlighting that they provide good opportunity for discussing legal issues.
Galimdzhan Koigeldiev thanked for the warm greeting and for the organization of the Session of Coordinating Council in Yerevan at a high level and stated that they will return to their motherland with cherished memories of the days spent in Armenia.