Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանն այսօր ընդունել է Անկախ պետությունների համագործակցության մասնակից պետությունների գլխավոր դատախազների համակարգող խորհրդի գործադիր քարտուղար Վլադիմիր Զիմինի գլխավորած պատվիրակությանը:
Աննա Վարդապետյանը ողջունել է հյուրերին ՀՀ գլխավոր դատախազությունում և կարևորել Անկախ պետությունների համագործակցության մասնակից պետությունների գլխավոր դատախազների համակարգող խորհրդի 34-րդ նիստը Երևանում անցկացնելու որոշումը: Հիշեցնենք, որ Անկախ պետությունների համագործակցության մասնակից պետությունների գլխավոր դատախազների համակարգող խորհրդի նիստը վերջին անգամ Հայաստանի Հանրապետությունում անցկացվել էր 2007 թվականին:
Համակարգող խորհրդի նիստի օրակարգում ընդգրկված հարցերի շրջանակը ներառում է ԱՊՀ անդամ երկրներում հանցավորության վիճակը, հանցավորության դեմ պայքարում իրավական փոխգործակցությունը, կոռուպցիայի դեմ պայքարը, օրենքի գերակայության ապահովումը և այլն։

Анна Вардапетян приняла исполнительного секретаря Координационного совета генеральных прокуроров государств СНГ Владимира Зимина
02/10/2024
Генеральный прокурор Республики Армения Анна Вардапетян сегодня приняла делегацию, возглавляемую исполнительным секретарем Координационного совета генеральных прокуроров государств-участников Содружества Независимых Государств Владимиром Зиминым.
Анна Вардапетян поприветствовала гостей в Генеральной прокуратуре РА и отметила важность решения о проведении в Ереване 34-го заседания Координационного совета генеральных прокуроров государств-участников Содружества Независимых Государств. Напомним, что заседание Координационного совета генеральных прокуроров государств-участников Содружества Независимых Государств в последний раз проводилось в Республике Армения в 2007 году.
Круг вопросов, включенных в повестку дня заседания Координационного совета, включает состояние преступности в странах-членах СНГ, правовое взаимодействие в борьбе с преступностью, борьбу с коррупцией, обеспечение верховенства закона и т.д.