Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանի հրամանագրերով՝
- Գլխավոր դատախազի տեղակալ Եղիազար Ավագյանին շնորհվել է արդարադատության երրորդ դասի պետական խորհրդականի դասային աստիճան:
- Գլխավոր դատախազի տեղակալ Լիլիթ Գրիգորյանին շնորհվել է արդարադատության երրորդ դասի պետական խորհրդականի դասային աստիճան:
- Գլխավոր դատախազության Հայաստանի Հանրապետության հակակոռուպցիոն կոմիտեում մինչդատական վարույթի օրինականության նկատմամբ հսկողության վարչության պետ Էդգար Արսենյանը անկախության տոնի առթիվ,օրինականության և իրավակարգի ամրապնդման գործում ներդրած ավանդի համար պարգևատրվել է Մխիթար Գոշի մեդալով:
- Գլխավոր դատախազության տնտեսական գործունեության դեմ ուղղված հանցագործությունների գործերով վարչության պետ Սամվել Հակոբյանը անկախության տոնի առթիվ,օրինականության և իրավակարգի ամրապնդման գործում ներդրած ավանդի համար պարգևատրվել է Մխիթար Գոշի մեդալով:

Присвоение классного чина и вручение медали Мхитара Гоша по случаю Дня независимости
Заместителю генерального прокурора Егиазару Авагяну присвоено звание государственного советника юстиции третьего класса.
Заместителю генерального прокурора Лилит Григорян присвоено звание государственного советника юстиции третьего класса.
По случаю Дня независимости начальник Управления по надзору за законностью досудебного производства в Антикоррупционном комитете Республики Армения Генеральной прокуратуры РА Эдгар Арсенян награжден медалью Мхитара Гоша за вклад в укрепление законности и верховенства закона в Армении.
По случаю Дня независимости начальник Управления по преступлениям экономической направленности Генеральной прокуратуры Самвел Акопян награжден медалью Мхитара Гоша за вклад в укрепление законности и верховенства закона.