Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանի հրամանագրերով՝
- Գլխավոր դատախազի տեղակալ Եղիազար Ավագյանին շնորհվել է արդարադատության երրորդ դասի պետական խորհրդականի դասային աստիճան:
- Գլխավոր դատախազի տեղակալ Լիլիթ Գրիգորյանին շնորհվել է արդարադատության երրորդ դասի պետական խորհրդականի դասային աստիճան:
- Գլխավոր դատախազության Հայաստանի Հանրապետության հակակոռուպցիոն կոմիտեում մինչդատական վարույթի օրինականության նկատմամբ հսկողության վարչության պետ Էդգար Արսենյանը անկախության տոնի առթիվ,օրինականության և իրավակարգի ամրապնդման գործում ներդրած ավանդի համար պարգևատրվել է Մխիթար Գոշի մեդալով:
- Գլխավոր դատախազության տնտեսական գործունեության դեմ ուղղված հանցագործությունների գործերով վարչության պետ Սամվել Հակոբյանը անկախության տոնի առթիվ,օրինականության և իրավակարգի ամրապնդման գործում ներդրած ավանդի համար պարգևատրվել է Մխիթար Գոշի մեդալով:

Class rank and Mkhitar Gosh medals were awarded on the occasion of the Independence day
• Yeghiazar Avagyan, Deputy Prosecutor General was awarded a class rank of the third class state counsellor of justice.
• Lilit Grigoryan, Deputy Prosecutor General was awarded a class rank of the third class state counsellor of justice.
• On the occasion of the Independence Day, Edgar Arsenyan, Head of the Department of Supervision over Legality of Pre-trial proceedings in the RA Anti-Corruption Committee of the Prosecutor General’s Office was awarded Mkhitar Gosh medal for his contribution to the strengthening of legality and rule of law.
• On the occasion of the Independence Day, Samvel Hakobyan, Head of the Department of Combating Economic Crimes of the Prosecutor General’s Office was awarded Mkhitar Gosh medal for his contribution to the strengthening of legality and rule of law.