Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանի` «Անդրազգային հանցավորության գործերով միջազգային-իրավական համագործակցությունը» խորագրով հոդվածը հրապարակվել է Դատախազների միջազգային ասոցիացիայի մասնագիտական պարբերականում:
Հոդվածում ներկայացվել են անդրազգային կազմակերպված հանցավորության դեմ պայքարի ոլորտում Հայաստանի մարտահրավերներն ու դրանց հաղթահարման ուղղությամբ իրականացվող աշխատանքները՝ այդ համատեքստում կարևորելով քրեական գործերով միջազգային-իրավական համագործակցությունը:
Հիշեցնենք, որ ՀՀ գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանի՝ Ասոցիացիայի մասնագիտական պարբերականում առաջին հոդվածը նվիրված է եղել Հայաստանի Հանրապետությունում կիբերհանցավորության դեմ պայքարի առանձնահատկություններին:

В профессиональном периодическом издании Международной ассоциации прокуроров опубликована статья Генерального прокурора Республики Армения Анны Вардапетян на тему: "Международно-правовое сотрудничество в рамках транснациональной преступности".
В статье представлены проблемы Армении в сфере борьбы с транснациональной организованной преступностью и работы, проводимые для их решения, в этом контексте особое внимание было уделено международно-правовому сотрудничеству по уголовным делам.
Напомним, что первая статья Генерального прокурора РА, Анны Вардапетян, в профессиональном периодическом издании Ассоциации была посвящена особенностям борьбы с киберпреступностью в Республике Армения.