Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանը 2024 թվականի հուլիսի 10-ին այցելել է Գյումրու օլիմպիական հերթափոխի պետական մարզական քոլեջ և ներկա գտնվել Պատանիների և դեռահասների ծանրամարտի բաց առաջնությանը:
Գլխավոր դատախազի կողմից առաջնությանը ներկա լինելու նպատակը մրցույթին մասնակցող 12-ամյա պատանիներից մեկին իր աջակցությունը հայտնելն էր:
Առաջնությունից հետո Աննա Վարդապետյանը 25 կիլոգրամ քաշային կարգում առաջին հորիզոնականը զբաղեցրած պատանու ուղեկցությամբ հյուրընկալվել է Աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարության «Շիրակի մարզի երեխայի և ընտանիքի աջակցության կենտրոն» ՊՈԱԿ-ում: Հանրապետության գլխավոր դատախազը ՊՈԱԿ-ի տնօրեն Լամարա Աբրահամյանի հետ շրջել է Կենտրոնում, ծանոթացել է շենքային պայմաններին՝ եղել է երեխաների ժամանցի սենյակներում, ննջասենյակներում, հետաքրքրվել է շուրջօրյա խնամք ստացող երեխաների կրթական ծրագրերով և զրուցել Կենտրոնի սաների հետ։

Today, on July 10, 2024, Anna Vardapetyan, Prosecutor General of the Republic of Armenia visited Gyumri State Sports College of Olympic Reserve and attended junior and teen weightlifting championship.
The purpose of the Prosecutor General’s presence during the championship was to voice her support for one of 12 years old participants.
After the championship Anna Vardapetyan visited “Child and Family Support Center of Shirak Region” SNCO accompanied by the teenager who took the first prize in the 25 kg weight category. Lamara Abrahamyan, Director of the SNCO and Prosecutor General of the Republic had a tour in the Center and got acquainted with the building conditions, visited the rooms intended for children's leisure time and their bedrooms, the Prosecutor General was interested in the educational programs of children receiving round-the-clock care and talked with the students of the Center.