Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանը 2024 թվականի հուլիսի 10-ին այցելել է Գյումրու օլիմպիական հերթափոխի պետական մարզական քոլեջ և ներկա գտնվել Պատանիների և դեռահասների ծանրամարտի բաց առաջնությանը:
Գլխավոր դատախազի կողմից առաջնությանը ներկա լինելու նպատակը մրցույթին մասնակցող 12-ամյա պատանիներից մեկին իր աջակցությունը հայտնելն էր:
Առաջնությունից հետո Աննա Վարդապետյանը 25 կիլոգրամ քաշային կարգում առաջին հորիզոնականը զբաղեցրած պատանու ուղեկցությամբ հյուրընկալվել է Աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարության «Շիրակի մարզի երեխայի և ընտանիքի աջակցության կենտրոն» ՊՈԱԿ-ում: Հանրապետության գլխավոր դատախազը ՊՈԱԿ-ի տնօրեն Լամարա Աբրահամյանի հետ շրջել է Կենտրոնում, ծանոթացել է շենքային պայմաններին՝ եղել է երեխաների ժամանցի սենյակներում, ննջասենյակներում, հետաքրքրվել է շուրջօրյա խնամք ստացող երեխաների կրթական ծրագրերով և զրուցել Կենտրոնի սաների հետ։

10 июля 2024 года Генеральный прокурор Республики Армения Анна Вардапетян посетила Гюмрийский государственный спортивный колледж олимпийского резерва и присутствовала на открытом чемпионате среди юниоров и подростков по тяжелой атлетике.
Целью присутствия генерального прокурора на чемпионате было выразить поддержку одному из 12-летних школьников, участвовавших в соревнованиях.
После соревнований Анна Вардапетян в сопровождении юноши, занявшего первое место в весовой категории 25 килограммов, прибыла в ГНОК «Центра поддержки ребенка и семьи в Ширакского марза» при Министерстве труда и социальных вопросов.
Генеральный прокурор РА вместе с директором ГНОК Ламарой Абрамян ознакомилась с центром, с обустройством здания, посетила детские комнаты отдыха, спальни, поинтересовались образовательными программами для детей, нуждающихся в ежедневном уходе и побеседовала со студентами Центра.