Հայաստանի Հանրապետության զինվորական դատախազ, ՀՀ գլխավոր դատախազի տեղակալ Գրիգոր Էլիզբարյանն այսօր Զինվորական դատախազությունում հյուրընկալել է Իտալիայի զինվորական գլխավոր դատախազ Մաուրիցիո Բլոկի գլխավորած պատվիրակությանը:
Հանդիպմանը մասնակցել են ՀՀ զինվորական դատախազի տեղակալները, Հայաստանում Իտալիայի արտակարգ և լիազոր դեսպան Ալֆոնսո դի Ռիզոն, Իտալիայի Հանրապետությունում ՀՀ արտակարգ և լիազոր դեսպան Ծովինար Համբարձումյանը, Զինվորական դատախազության դատախազները, ՀՀ ՊՆ ռազմական ոստիկանության պետ Աշոտ Զաքարյանը, ՀՀ ՔԿ ԶՔԳՎ վարչության պետ Արման Ասլանյանը, այլք:
ՀՀ զինվորական դատախազ Գրիգոր Էլիզբարյանը ողջունել է Իտալիայի պաշտոնակցին, վերջինիս գլխավորած պատվիրակության անդամներին, շնորհակալություն է հայտնել Հայաստան կատարած այցի համար և Իտալիայի գործընկերների հետ քննարկել փոխգործակցությանն առնչվող հարցերի լայն շրջանակ, անդրադարձել համագործակցության զարգացման հնարավորություններին ու հեռանկարներին:
ՀՀ զինվորական դատախազը, ի թիվս այլ հարցերի, ներկայացրել է Զինվորական դատախազության կողմից իրականացվող աշխատանքն ու լիազորությունների շրջանակը:
Իտալիայի զինվորական գլխավոր դատախազ Մաուրիցիո Բլոկը շնորհակալություն է հայտնել Հայաստանի գործընկերոջը հյուրընկալության համար, կարևորել երկու երկրի իրավապահ կառույցների միջև ակտիվ փոխգործակցությունն ու փորձի փոխանակումը:
Հանդիպման ավարտին տեղի է ունեցել հարցուպատասխան, քննարկվել են երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող մի շարք հարցեր:

Заместитель Генерального прокурора Республики Армения, Военный прокурор Григор Элизбарян сегодня принял в Военной прокуратуре делегацию во главе с Генеральным военным прокурором Итальянской Республики Маурицио Блоком.
Заместители прокурора РА, Чрезвычайный и Полномочный Посол Италии в Армении Альфонсо Ди Риццо, Чрезвычайный и Полномочный Посол РА в Итальянской Республике Цовинар Амбарцумян, прокуроры Военной прокуратуры, начальник военной полиции Министерства обороны РА Ашот Закарян, начальник Управления гражданской обороны РА, Арман Асланян и другие приняли участие во встрече.
Военный прокурор РА, Григор Елизбарян приветствовал итальянского коллегу, членов возглавляемой им делегации, поблагодарил его за визит в Республику Армения, обсудив с ним широкий спектр вопросов, связанных с обоюдным сотрудничеством.
Военный прокурор РА, среди прочего, представил работу и полномочия Военной прокуратуры РА.
Генеральный военный прокурор Италии Маурицио Блок поблагодарил своего армянского коллегу за гостеприимство, подчеркнул активное взаимодействие и обмен опытом между правоохранительными органами двух стран.
По итогам встречи состоялась сессия вопросов и ответов, был обсужден ряд вопросов, представляющих взаимный интерес.