Գլխավոր դատախազի հրամաններով՝ Դատախազությունում տեղի են ունեցել կադրային փոփոխություններ
Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանի՝ 2024 թվականի ապրիլի 19-ի, 29-ի, 30-ի, մայիսի 29-ի և 31-ի հրամաններով՝ Դատախազությունում տեղի են ունեցել կադրային փոփոխություններ:
• Գլխավոր դատախազության կազմակերպական-վերահսկողական և իրավական ապահովման վարչության պետ Արմեն Մարուխյանն ազատվել է զբաղեցրած պաշտոնից:
• Մհեր Մկրտչյանը նշանակվել է Գլխավոր դատախազության կազմակերպական-վերահսկողական և իրավական ապահովման վարչության պետի պաշտոնին՝ ազատվելով նույն վարչության պետի տեղակալի պաշտոնից։
• Հայաստանի Հանրապետության զինվորական դատախազի տեղակալ Գուրգեն Հակոբյանն ազատվել է զբաղեցրած պաշտոնից:
• Գլխավոր դատախազության պետական շահերի պաշտպանության վարչության պետ Վահե Ռաֆայելյանը փոխադրվել է Հայաստանի Հանրապետության զինվորական դատախազի տեղակալի պաշտոնին:
• Տաթևիկ Սարուխանյանը նշանակվել է Գլխավոր դատախազության պետական շահերի պաշտպանության վարչության պետի պաշտոնին՝ ազատվելով Հայաստանի Հանրապետության դատախազության գլխավոր քարտուղարի տեղակալի պաշտոնից։
• Արթուր Հեբոյանը նշանակվել է Երևան քաղաքի Էրեբունի և Նուբարաշեն վարչական շրջանների դատախազության դատախազի պաշտոնին:

По приказу Генерального прокурора произошли кадровые реформы
Приказами Генерального прокурора Республики Армения Анны Вардапетян от 19, 29, 30 апреля и 29, 31 мая 2024 года в прокуратуре произошли кадровые изменения.
• Марухян Армен, начальник Управления по организации, контролю и правовому обеспечению Генеральной прокуратуры освобожден от занимаемой должности;
• Мкртчян Мгер назначен на должность начальника Управления по организации, контролю и правовому обеспечению Генеральной прокуратуры, освобожден от должности заместителя начальника Управления по организации, контролю и правовому обеспечению Генеральной прокуратуры;
• Акобян Гурген, заместитель военного прокурораРеспублики Армения освобожден от занимаемой должности;
• Рафаелян Ваге, начальник Управления по защите государственных интересов Генеральной прокуратуры переведен на должность заместителя военного прокурора Республики Армения;
• Татевик Саруханян освобождена от должности заместителя Генерального секретаря Прокуратуры Республики Армения и назначена на должность начальника Управления по защите государственных интересов Генеральной прокуратуры;
• Гебоян Артур назначен на должность прокурора Прокуратуры административных округов Эребуни и Нубарашен города Ереван;