Հակակոռուպցիոն դատարանը 2024 թվականի մայիսի 20-ին վարույթ է ընդունել Գլխավոր դատախազության՝ ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման վերաբերյալ հերթական հայցադիմումը:
Գլխավոր դատախազության ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման գործերով վարչությունը պահանջ է ներկայացրել դատարանին՝ Վարդան Հարությունյանից (2014–2016 թվականներին` «Գազպրոմ Արմենիա» ՓԲԸ վարչության նախագահ-գլխավոր տնօրեն, «Գազպրոմ Արմենիա» ՓԲԸ տնօրենների խորհրդի անդամ, «Գազպրոմ Արմենիա» ՓԲԸ վարչության անդամ, 2016–2018 թվականներին՝ ՀՀ ԿԱ պետական եկամուտների կոմիտեի նախագահ) և նրան փոխկապակցված անձանցից բռնագանձել`

20 мая 2024 года Антикоррупционный суд принял к рассмотрению очередной иск Генеральной прокуратуры о взыскании имущества незаконного происхождения.
Управление по взысканию имущества незаконного происхождения Генеральной прокуратуры представило в суд требование взыскания у Арутюняна Вардана (в 2014-2016 гг. - председатель-генеральный директор ЗАО «Газпром Армения», член совета директоров ЗАО «Газпром Армения», член управления ЗАО «Газпром Армения», в 2016-2018 годах председатель Комитета государственных доходов Республики Армения) и связанных с ним лиц: