Գլխավոր դատախազն ընդունել է «Քեմբրիջի միջազգային դպրոց Հայաստան»-ի սաներին
Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանն այսօր ընդունել է «Քեմբրիջի միջազգային դպրոց Հայաստան»-ի սաներին և ուսուցչական անձնակազմի ներկայացուցիչներին:
Հարցուպատասխանի ձևաչափով անցկացված զրույցի ընթացքում Աննա Վարդապետյանը պատասխանել է Դպրոցի սաներին հետաքրքրող հարցերին, որոնք վերաբերել են Հայաստանում հանցավորության վիճակին, կոռուպցիոն հանցագործությունների քննության որակին, անչափահասների գործերով արդարադատության իրականացման առանձնահատկություններին, ինչպես նաև Դատախազության լիազորությունների շրջանակում գտնվող այլ ոլորտներին:
Գլխավոր դատախազություն կատարած այցի շրջանակում Դպրոցի սաները շրջել են Դատախազության թանգարանում, ծանոթացել Դատախազության ստեղծման 106-ամյա պատմությանը:

The Prosecutor General met the students of CIS Armenia
Today Anna Vardapetyan, Prosecutor General of the Republic of Armenia met staff representatives and students of “Cambridge International School of Armenia”.
During the conversation conducted in question-and-answer format Anna Vardapetyan answered students’ questions regarding the crime rate in Armenia, quality of Investigation of corruption crimes, peculiarities of administration of justice in juvenile affairs as well as other fields falling in the scope of the powers of the Prosecutor’s Office.
In the scope of the visit to the Prosecutor General’s Office the students of the School also visited the museum of the Prosecutor’s Office where they got acquainted with the 106-year history of the Prosecutor’s Office.