Գլխավոր դատախազն ընդունել է «Քեմբրիջի միջազգային դպրոց Հայաստան»-ի սաներին
Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանն այսօր ընդունել է «Քեմբրիջի միջազգային դպրոց Հայաստան»-ի սաներին և ուսուցչական անձնակազմի ներկայացուցիչներին:
Հարցուպատասխանի ձևաչափով անցկացված զրույցի ընթացքում Աննա Վարդապետյանը պատասխանել է Դպրոցի սաներին հետաքրքրող հարցերին, որոնք վերաբերել են Հայաստանում հանցավորության վիճակին, կոռուպցիոն հանցագործությունների քննության որակին, անչափահասների գործերով արդարադատության իրականացման առանձնահատկություններին, ինչպես նաև Դատախազության լիազորությունների շրջանակում գտնվող այլ ոլորտներին:
Գլխավոր դատախազություն կատարած այցի շրջանակում Դպրոցի սաները շրջել են Դատախազության թանգարանում, ծանոթացել Դատախազության ստեղծման 106-ամյա պատմությանը:

Генеральный прокурор принял студентов «Кембриджской международной школы Армении»
Генеральный прокурор Республики Армения Анна Вардапетян сегодня встретилась со студентами и преподавательским составом «Кембриджской международной школы Армении» (CIS Armenia).
Анна Вардапетян в ходе беседы ответила на интересующие учеников школы вопросы, которые касались состояния преступности в Армении, качества расследования коррупционных преступлений, особенностей реализации правосудия по делам несовершеннолетних, а также в других сферах, входящих в полномочия прокуратуры.
В рамках посещения Генеральной прокуратуры учащиеся Школы посетили Музей прокуратуры, ознакомились со 106-летней историей Прокуратуры РА.