Դատախազը 2024 թվականին ապրիլի 26-ին միջնորդագիր է ներկայացրել Արարատի մարզի Մասիս համայնքի ղեկավարին՝ Ղուկասավան և Նիզամի բնակավայրերի վարչական ղեկավարների հետ կնքած աշխատանքային պայմանագրերը լուծելու վերաբերյալ:
Մասիս համայնքի ղեկավարի՝ 2024 թվականի մայիսի 2-ի որոշումներով՝ Ղուկասավան և Նիզամի բնակավայրերի վարչական ղեկավարներն ազատվել են աշխատանքից:
Դատախազը 2024 թվականի հունվարի 9-ին հանրային քրեական հետապնդումներ էր հարուցել Մասիս համայնքի Ղուկասավան և Նիզամի բնակավայրերի վարչական ղեկավարների նկատմամբ այն բանի համար, որ նրանք, չունենալով 1000-ից ավելի հաշվառված բնակիչ ունեցող բնակավայրի վարչական ղեկավարի պաշտոնում նշանակվելու համար պարտադիր պայման հանդիսացող բարձրագույն կրթություն, ներկայացրել են բարձրագույն կրթություն ունենալու հանգամանքը հավաստող կեղծ դիպլոմներ:
2024 թվականի հունվարի 10-ին վարչական ղեկավարների պաշտոնավարումը կասեցվել էր, իսկ մարտի 29-ին վաղեմության ժամկետներն անցնելու հիմքով՝ դադարեցվել քրեական հետապնդումները:

26 апреля 2024 года прокурор внес письменное о расторжении трудовых договоров, заключенных с главами населенных пунктов Гукасаван и Назими.
Постановлением главы общины Масис от 2 мая 2024 года главы населенных пунктов Гукасаван и Низами были уволены с работы.
9 января 2024 года прокурор возбудил публичное уголовное преследование в отношении глав населенных пунктов Гукасаван и Низами общины Масис за то, что они представили фальшивые дипломы о высшем образовании, не имея высшего образования, обязательного для назначения на должность.
10 января 2024 года полномочия главы администрации были приостановлены, а 29 мая в связи с истечением срока давности уголовное преследование прекращено.