Տավուշի մարզը նոր դատախազ ունի. Դատախազությունում տեղի են ունեցել կադրային փոփոխություններ
Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանի՝ 2024 թվականի ապրիլի 8-ի, 9-ի, 17-ի, 18-ի, 19-ի և 22-ի հրամաններով՝ Դատախազությունում տեղի են ունեցել կադրային փոփոխություններ:
• Գլխավոր դատախազության ՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտեում մինչդատական վարույթի օրինականության նկատմամբ հսկողության վարչության պետի տեղակալ Արմեն Մուրադյանը փոխադրվել է Տավուշի մարզի դատախազի պաշտոնին:
• Շիրազ Գրիգորյանը նշանակվել է Գլխավոր դատախազության պետական իշխանության դեմ ուղղված հանցագործությունների գործերով վարչության պետի տեղակալի պաշտոնին՝ ազատվելով նույն վարչության ավագ դատախազի պաշտոնից։
• Մարատ Հակոբյանը նշանակվել է Գլխավոր դատախազության բնակչության առողջության դեմ ուղղված հանցագործությունների գործերով վարչության պետի տեղակալի պաշտոնին՝ ազատվելով նույն վարչության ավագ դատախազի պաշտոնից։
• Հարություն Մաշադյանը նշանակվել է Գլխավոր դատախազության պետական իշխանության դեմ ուղղված հանցագործությունների գործերով վարչության ավագ դատախազի պաշտոնին՝ ազատվելով նույն վարչության դատախազի պաշտոնից:
• Ծովակ Մնացականյանը նշանակվել է Գլխավոր դատախազության սահմանադրական կարգի հիմունքների, պետության և հասարակական անվտանգության դեմ ուղղված հանցագործությունների գործերով վարչության ավագ դատախազի պաշտոնին՝ ազատվելով նույն վարչության դատախազի պաշտոնից:
• Գլխավոր դատախազության սահմանադրական կարգի հիմունքների, պետության և հասարակական անվտանգության դեմ ուղղված հանցագործությունների գործերով վարչության ավագ դատախազ Վաչե Ղազարյանը փոխադրվել է Գլխավոր դատախազության բնակչության առողջության դեմ ուղղված հանցագործությունների գործերով վարչության ավագ դատախազի  պաշտոնին:
• Գլխավոր դատախազության բնակչության առողջության դեմ ուղղված հանցագործությունների գործերով վարչության դատախազ Կարապետ Համբարձումյանն ազատվել է զբաղեցրած պաշտոնից:
• Գլխավոր դատախազության պետական իշխանության դեմ ուղղված հանցագործությունների գործերով վարչության դատախազ Գայանե Աղաջանյանը փոխադրվել է Երևան քաղաքի դատախազության ավագ դատախազի պաշտոնին։
• Կարեն Սուքիասյանը նշանակվել է Գլխավոր դատախազության ՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտեում մինչդատական վարույթի օրինականության նկատմամբ հսկողության վարչության պետի տեղակալի պաշտոնին՝ ազատելով Կոտայքի մարզի դատախազի տեղակալի պաշտոնից։
• Տավուշի մարզի դատախազ Գոռ Ալոյանը ազատվել է զբաղեցրած պաշտոնից:
• Արթուր Դանիելյանը նշանակվել է Գլխավոր դատախազության սահմանադրական կարգի հիմունքների, պետության և հասարակական անվտանգության դեմ ուղղված հանցագործությունների գործերով վարչության դատախազի պաշտոնին՝ ազատվելով Երևան քաղաքի դատախազության դատախազի պաշտոնից:
• Գլխավոր դատախազության պետական շահերի պաշտպանության վարչության ավագ դատախազ Մանյա Գալուստյանը փոխադրվել է նույն վարչության դատախազի պաշտոնին:
• Արգամ Դալլաքյանը նշանակվել է Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների դատախազության ավագ դատախազի պաշտոնին՝ ազատվելով նույն վարչական շրջանի դատախազության դատախազի  պաշտոնից:
• Ռիտա Հարությունյանը նշանակվել է Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների դատախազության դատախազի պաշտոնին:
• Սպարտակ Մնացականյանը նշանակվել է Երևան քաղաքի Էրեբունի և Նուբարաշեն վարչական շրջանների դատախազության ավագ դատախազի պաշտոնին՝ ազատվելով նույն վարչական շրջանի դատախազության դատախազի պաշտոնից։
• Արթուր Հեբոյանը նշանակվել է Էրեբունի և Նուբարաշեն վարչական շրջանների դատախազության դատախազի պաշտոնին՝ 2024 թվականի ապրիլի 23-ից:
• Դավիթ Ներսիսյանը նշանակվել է Երևան քաղաքի Մալաթիա-Սեբաստիա վարչական շրջանի դատախազության ավագ դատախազի պաշտոնին՝ ազատվելով նույն վարչական շրջանի դատախազության դատախազի պաշտոնից:
• Մարիա Հովհաննիսյանը նշանակվել է Գեղարքունիքի մարզի դատախազության ավագ դատախազի պաշտոնին՝ ազատվելով նույն մարզի դատախազության դատախազի պաշտոնից:
• Արեգ Հարությունյանը նշանակվել է Կոտայքի մարզի դատախազության ավագ դատախազի պաշտոնին՝ ազատվելով նույն մարզի դատախազության դատախազի պաշտոնից:
• Հովհաննես Բաղյանը նշանակվել է Կոտայքի մարզի դատախազության ավագ դատախազի պաշտոնին՝ ազատվելով նույն մարզի դատախազության դատախազի պաշտոնից:
• Կոտայքի մարզի դատախազության ավագ դատախազ Մերի Ցականյանը փոխադրվել է Գեղարքունիքի մարզի դատախազության ավագ դատախազի պաշտոնին:
• Նարեկ Արշակյանը նշանակվել է Սյունիքի մարզի դատախազության ավագ դատախազի պաշտոնին՝ ազատվելով նույն մարզի դատախազության դատախազի պաշտոնից:
• Հարություն Անդրեասյանը նշանակվել է Սյունիքի կայազորի զինվորական դատախազության ավագ դատախազի պաշտոնին՝ ազատվելով նույն կայազորի զինվորական դատախազության դատախազի պաշտոնից:
• Հրաչյա Մարգարյանը նշանակվել է Լոռու մարզի դատախազության ավագ դատախազի պաշտոնին՝ ազատվելով նույն մարզի դատախազության դատախազի պաշտոնից:
• Թիվ 2 կայազորի զինվորական դատախազության դատախազ Կարապետ Սմբատյանը փոխադրվել է Արարատի մարզի դատախազության դատախազի պաշտոնին:
• Շիրակի կայազորի զինվորական դատախազության դատախազ Կարապետ Մկրտչյանը փոխադրվել է Երևանի կայազորի զինվորական դատախազության դատախազի պաշտոնին:
• Երևանի կայազորի զինվորական դատախազության դատախազ Արմինե Սարգսյանը փոխադրվել է Շիրակի կայազորի զինվորական դատախազության դատախազի պաշտոնին:

Приказами Анны Вардапетян, Генерального прокурора Республики Армения от 8, 9, 17, 18, 19 и 22 апреля 2024 года в Прокуратуре произошли кадровые изменения.
- Армен Мурадян, заместитель начальника Управления по надзору за законностью досудебного производства в Антикоррупционном комитете Республики Армения Генеральной прокуратуры РА переведен на должность прокурора Тавушской области.
- Шираз Григорян был назначен на должность заместителя начальника Управления по преступлениям против государственной власти Генеральной прокуратуры РА, освобожден от должности старшего прокурора того же отдела.
- Марат Акопян был назначен на должность заместителя начальника Управления по преступлениям против здоровья населения Генеральной прокуратуры РА, освобожден от должности старшего прокурора того же управления.
- Арутюн Машадян назначен на должность старшего прокурора Управления по преступлениям против государственной власти Генеральной прокуратуры РА, освобожден от должности прокурора того же отдела.
- Цовак Мнацаканян назначен на должность старшего прокурора Управления по преступлениям против основ Конституционного строя, государства и общественной безопасности РА, освобожден от должности прокурора того же управления.
- Ваче Казарян, старший прокурор Управления по преступлениям против основ Конституционного строя, государства и общественной безопасности РА переведен на должность старшего прокурора Управления по преступлениям против здоровья населения Генеральной прокуратуры РА.
- Карапет Амбарцумян, прокурор Управления по преступлениям против здоровья населения Генеральной прокуратуры РА, освобожден от занимаемой должности.
- Гаяне Агаджанян, прокурор Управления по преступлениям против государственной власти Генеральной прокуратуры РА переведена на должность старшего прокурора прокуратуры Еревана.
- Карен Сукиасян назначен на должность заместителя начальника Управление по надзору за законностью досудебного производства в Антикоррупционном комитете Республики Армения Генеральной прокуратуры РА, освобожден от должности заместителя прокурора Котайкской области.
- Гор Алоян, прокурор Тавушской области, освобожден от занимаемой должности.
- Артур Даниелян назначен на должность прокурора Управления по преступлениям против основ Конституционного строя, государства и общественной безопасностиГенеральной прокуратуры РА, освобожден от должности прокурора прокуратуры города Ереван.
- Маня Галустян, старший прокурор Управления по защите государственных интересов Генеральной прокуратуры РА переведена на должность прокурора того же управления.
- Аргам Даллакян назначен старшим прокурором прокуратуры административных округов Кентрон и Норк-Мараш, освобожден от должности прокурора прокуратуры того же административного округа.
- Рита Арутюнян назначена на должность прокурора административных округов Кентрон и Норк-Мараш.
- Спартак Мнацаканян назначен на должность старшего прокурора прокуратуры административных округов Эребуни и Нубарашен города Ереван, освобожден от должности прокурора прокуратуры того же административного района.
- Артур Гебоян с 23 апреля 2024 года назначен на должность прокурора прокуратуры административных округов Эребуни и Нубарашен.
- Давид Нерсисян назначен на должность старшего прокурора прокуратуры административного округа Малатия-Себастия города Ереван, освобожден от должности прокурора прокуратуры того же административного округа.
- Мария Оганесян назначена на должность старшего прокурора прокуратуры Гегаркуникской области, освобождена от должности прокурора прокуратуры той же области.
- Арег Арутюнян назначен на должность старшего прокурора прокуратуры Котайкской области после освобождения от должности прокурора прокуратуры той же области.
- Оганнес Багян назначен на должность старшего прокурора прокуратуры Котайкской области, освобожденный от должности прокурора прокуратуры той же области.
- Мэри Цаканян, старший прокурор прокуратуры Котайкской области переведена на должность старшего прокурора прокуратуры Гегаркуникской области.
- Нарек Аршакян назначен на должность старшего прокурора прокуратуры Сюникской области, освобожден от должности прокурора прокуратуры той же области.
- Арутюн Андреасян назначен на должность старшего прокурора военной прокуратуры Сюникского гарнизона, освобожден от должности прокурора военной прокуратуры того же гарнизона.
- Грачья Маргарян назначен на должность старшего прокурора прокуратуры Лорийской области, освобожден от должности прокурора прокуратуры той же области.
- Карапет Смбатян, прокурор военной прокуратуры №2 Гарнизона переведен на должность прокурора прокуратуры Араратской области.
- Карапет Мкртчян, прокурор военной прокуратуры Ширакского гарнизона переведен на должность прокурора военной прокуратуры Ереванского гарнизона.
- Армине Саргсян, прокурор военной прокуратуры Ереванского гарнизона, переведена на должность прокурора военной прокуратуры Ширакского гарнизона.