Տավուշի մարզը նոր դատախազ ունի. Դատախազությունում տեղի են ունեցել կադրային փոփոխություններ
Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանի՝ 2024 թվականի ապրիլի 8-ի, 9-ի, 17-ի, 18-ի, 19-ի և 22-ի հրամաններով՝ Դատախազությունում տեղի են ունեցել կադրային փոփոխություններ:
• Գլխավոր դատախազության ՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտեում մինչդատական վարույթի օրինականության նկատմամբ հսկողության վարչության պետի տեղակալ Արմեն Մուրադյանը փոխադրվել է Տավուշի մարզի դատախազի պաշտոնին:
• Շիրազ Գրիգորյանը նշանակվել է Գլխավոր դատախազության պետական իշխանության դեմ ուղղված հանցագործությունների գործերով վարչության պետի տեղակալի պաշտոնին՝ ազատվելով նույն վարչության ավագ դատախազի պաշտոնից։
• Մարատ Հակոբյանը նշանակվել է Գլխավոր դատախազության բնակչության առողջության դեմ ուղղված հանցագործությունների գործերով վարչության պետի տեղակալի պաշտոնին՝ ազատվելով նույն վարչության ավագ դատախազի պաշտոնից։
• Հարություն Մաշադյանը նշանակվել է Գլխավոր դատախազության պետական իշխանության դեմ ուղղված հանցագործությունների գործերով վարչության ավագ դատախազի պաշտոնին՝ ազատվելով նույն վարչության դատախազի պաշտոնից:
• Ծովակ Մնացականյանը նշանակվել է Գլխավոր դատախազության սահմանադրական կարգի հիմունքների, պետության և հասարակական անվտանգության դեմ ուղղված հանցագործությունների գործերով վարչության ավագ դատախազի պաշտոնին՝ ազատվելով նույն վարչության դատախազի պաշտոնից:
• Գլխավոր դատախազության սահմանադրական կարգի հիմունքների, պետության և հասարակական անվտանգության դեմ ուղղված հանցագործությունների գործերով վարչության ավագ դատախազ Վաչե Ղազարյանը փոխադրվել է Գլխավոր դատախազության բնակչության առողջության դեմ ուղղված հանցագործությունների գործերով վարչության ավագ դատախազի  պաշտոնին:
• Գլխավոր դատախազության բնակչության առողջության դեմ ուղղված հանցագործությունների գործերով վարչության դատախազ Կարապետ Համբարձումյանն ազատվել է զբաղեցրած պաշտոնից:
• Գլխավոր դատախազության պետական իշխանության դեմ ուղղված հանցագործությունների գործերով վարչության դատախազ Գայանե Աղաջանյանը փոխադրվել է Երևան քաղաքի դատախազության ավագ դատախազի պաշտոնին։
• Կարեն Սուքիասյանը նշանակվել է Գլխավոր դատախազության ՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտեում մինչդատական վարույթի օրինականության նկատմամբ հսկողության վարչության պետի տեղակալի պաշտոնին՝ ազատելով Կոտայքի մարզի դատախազի տեղակալի պաշտոնից։
• Տավուշի մարզի դատախազ Գոռ Ալոյանը ազատվել է զբաղեցրած պաշտոնից:
• Արթուր Դանիելյանը նշանակվել է Գլխավոր դատախազության սահմանադրական կարգի հիմունքների, պետության և հասարակական անվտանգության դեմ ուղղված հանցագործությունների գործերով վարչության դատախազի պաշտոնին՝ ազատվելով Երևան քաղաքի դատախազության դատախազի պաշտոնից:
• Գլխավոր դատախազության պետական շահերի պաշտպանության վարչության ավագ դատախազ Մանյա Գալուստյանը փոխադրվել է նույն վարչության դատախազի պաշտոնին:
• Արգամ Դալլաքյանը նշանակվել է Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների դատախազության ավագ դատախազի պաշտոնին՝ ազատվելով նույն վարչական շրջանի դատախազության դատախազի  պաշտոնից:
• Ռիտա Հարությունյանը նշանակվել է Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների դատախազության դատախազի պաշտոնին:
• Սպարտակ Մնացականյանը նշանակվել է Երևան քաղաքի Էրեբունի և Նուբարաշեն վարչական շրջանների դատախազության ավագ դատախազի պաշտոնին՝ ազատվելով նույն վարչական շրջանի դատախազության դատախազի պաշտոնից։
• Արթուր Հեբոյանը նշանակվել է Էրեբունի և Նուբարաշեն վարչական շրջանների դատախազության դատախազի պաշտոնին՝ 2024 թվականի ապրիլի 23-ից:
• Դավիթ Ներսիսյանը նշանակվել է Երևան քաղաքի Մալաթիա-Սեբաստիա վարչական շրջանի դատախազության ավագ դատախազի պաշտոնին՝ ազատվելով նույն վարչական շրջանի դատախազության դատախազի պաշտոնից:
• Մարիա Հովհաննիսյանը նշանակվել է Գեղարքունիքի մարզի դատախազության ավագ դատախազի պաշտոնին՝ ազատվելով նույն մարզի դատախազության դատախազի պաշտոնից:
• Արեգ Հարությունյանը նշանակվել է Կոտայքի մարզի դատախազության ավագ դատախազի պաշտոնին՝ ազատվելով նույն մարզի դատախազության դատախազի պաշտոնից:
• Հովհաննես Բաղյանը նշանակվել է Կոտայքի մարզի դատախազության ավագ դատախազի պաշտոնին՝ ազատվելով նույն մարզի դատախազության դատախազի պաշտոնից:
• Կոտայքի մարզի դատախազության ավագ դատախազ Մերի Ցականյանը փոխադրվել է Գեղարքունիքի մարզի դատախազության ավագ դատախազի պաշտոնին:
• Նարեկ Արշակյանը նշանակվել է Սյունիքի մարզի դատախազության ավագ դատախազի պաշտոնին՝ ազատվելով նույն մարզի դատախազության դատախազի պաշտոնից:
• Հարություն Անդրեասյանը նշանակվել է Սյունիքի կայազորի զինվորական դատախազության ավագ դատախազի պաշտոնին՝ ազատվելով նույն կայազորի զինվորական դատախազության դատախազի պաշտոնից:
• Հրաչյա Մարգարյանը նշանակվել է Լոռու մարզի դատախազության ավագ դատախազի պաշտոնին՝ ազատվելով նույն մարզի դատախազության դատախազի պաշտոնից:
• Թիվ 2 կայազորի զինվորական դատախազության դատախազ Կարապետ Սմբատյանը փոխադրվել է Արարատի մարզի դատախազության դատախազի պաշտոնին:
• Շիրակի կայազորի զինվորական դատախազության դատախազ Կարապետ Մկրտչյանը փոխադրվել է Երևանի կայազորի զինվորական դատախազության դատախազի պաշտոնին:
• Երևանի կայազորի զինվորական դատախազության դատախազ Արմինե Սարգսյանը փոխադրվել է Շիրակի կայազորի զինվորական դատախազության դատախազի պաշտոնին:

Tavush region has a new prosecutor. Staff reforms took place in the Prosecutor’s Office
Staff reforms took place in the Prosecutor’s Office based on the orders of Anna Vardapetyan, Prosecutor General of the Republic of Armenia, dated April 8, 9, 17, 18, 19 and 22, 2024.
• Armen Muradyan Deputy Head of the Department of Supervision over Legality of Pre-trial Proceedings in the RA Anti-Corruption Committee of the Prosecutor General’s Office was transferred to the position of the Prosecutor of Tavush region.
• Shiraz Grigoryan was dismissed from the position of the Senior Prosecutor of the Department of Cases of Crimes against State Power of the Prosecutor General’s Office and appointed to the position of the Deputy Head of the same Department.
• Marat Hakobyan, was dismissed from the position fo the Senior Prosecutor of the Department of Crimes against Public Health of the Prosecutor General’s Office and appointed to the position of the Deputy Head of the same Department.
• Harutyun Mashadyan was dismissed from the position of the Prosecutor of Department of Cases of Crimes against State Power of the Prosecutor General’s Office and appointed to the position of the Senior Prosecutor of the same Department.
• Tsovak Mnatsakanyan, was dismissed from the position of the Prosecutor of the Department of Cases of Crimes against the Fundamentals of the Constitutional Order, the State and Public Security of the Prosecutor General’s Office and appointed to the position of the Senior Prosecutor of the same Department.
• Vache Ghazaryan, Senior Prosecutor of the Department of Cases of Crimes against the Fundamentals of the Constitutional Order, the State and Public Security of the Prosecutor General’s Office was transferred to the position of the Senior Prosecutor of the Department of Crimes against Public Health of the Prosecutor General’s Office
• Karapet Hambardzumyan, prosecutor of the Department of Crimes against Public Health of the Prosecutor General’s Office was dismissed from the position.
• Gayane Aghajanyan, Prosecutor of Department of Cases of Crimes against State Power of the Prosecutor General’s Office was transferred to the position of the Senior Prosecutor of the Prosecutor’s Office of Yerevan city.
• Karen Sukiasyan was dismissed from the position of the Deputy Prosecutor of Kotayk region and appointed to the position of the Deputy Head of the Department of Supervision over Legality of Pre-trial Proceedings in the RA Anti-Corruption Committee of the Prosecutor General’s Office.
• Gor Aloyan, Prosecutor of Tavush region was dismissed from the position.
• Artur Danielyan was dismissed from the position of the Prosecutor of the Prosecutor’s Office of Yerevan city and appointed to the position of the Prosecutor of the Department of Cases of Crimes against the Fundamentals of the Constitutional Order, the State and Public Security of the Prosecutor General’s Office.
• Manya Galustyan, Senior Prosecutor of the Department of State Interests Protection of the Prosecutor General’s Office was transferred to the position of the Prosecutor of the same Department.
• Argam Dallakyan was dismissed from the position of the Prosecutor of the Prosecutor’s Office of Kentron and Nork-Marash Administrative Districts and appointed to the position of the Senior Prosecutor of the Prosecutor’s Office of the same Administrative District.
• Rita Harutyunyan was appointed to the position of the Prosecutor of the the Prosecutor’s Office of Kentron and Nork-Marash Administrative Districts
• Spartak Mnatsakanyan was dismissed from the position of the Prosecutor of the Prosecutor’s Office of Erebuni and Nubarashen Administrative Districts and appointed to the position of the Senior Prosecutor of the Prosecutor’s Office of the same Administrative District.
• Artur Heboyan has been appointed to the position of the Prosecutor of the Prosecutor’s Office of Erebuni and Nubarashen Administrative Districts since April 23, 2024.
• Davit Nersisyan, was dismissed from the position of the Prosecutor of the Prosecutor’s Office of Malatia-Sebastia Administrative District and appointed to the position of the Senior Prosecutor of the Prosecutor’s Office of the same Administrative District.
• Maria Hovhannisyan was dismissed from the position of the Prosecutor of the Prosecutor’s Office of Gegharkunik region and appointed to the position of the Senior Prosecutor of the Prosecutor’s Office of the same region.
• Areg Harutyunyan was dismissed from the position of the Prosecutor of the Prosecutor’s Office of Kotayk region and appointed to the position of the Senior Prosecutor of the Prosecutor’s Office of the same region.
• Hovhannes Baghyan was dismissed from the position of the Prosecutor of the Prosecutor’s Office of Kotayk region and appointed to the position of the Senior Prosecutor of the Prosecutor’s Office of the same region.
• Meri Tsakanyan, Senior Prosecutor of the Prosecutor’s Office of Kotayk region was transferred to the position of the Senior Prosecutor of the Prosecutor’s Office of Gegharkunik region.
• Narek Arshakyan was dismissed from the position of the Prosecutor of the Prosecutor’s Office of Syunik region and appointed to the position of the Senior Prosecutor of the Prosecutor’s Office of the same region.
• Harutyun Andreasyan was dismissed from the position of the Prosecutor of the Syunik Garrison Military Prosecutor’s Office and appointed to the position of the Senior Prosecutor of the Military Prosecutor’s Office of the same Garrison.
• Hrachya Margaryan was dismissed from the position of the Prosecutor of the Prosecutor’s Office of Lori region and appointed to the position of the Senior Prosecutor of the Prosecutor’s Office of the same region.
• Karapet Smbatyan, Prosecutor of Garrison № 2 Military Prosecutor’s Office was transferred to the position of the Prosecutor of the Prosecutor’s Office of Ararat region.
• Karapet Mkrtchyan, Prosecutor of Shirak Garrison Military Prosecutor’s Office was transferred to the position of the Prosecutor of Yerevan Garrison Military Prosecutor’s Office.
• Armine Sargsyan, Prosecutor of Yerevan Garrison Military Prosecutor’s Office was transferred to the position of the Prosecutor of Shirak Garrison Military Prosecutor’s Office.