Լեհաստանը բավարարել է Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազության միջնորդությունը. հետախուզվող անձը հանձնվել է Հայաստանի իրավասու մարմիններին
11/03/2024
Լեհաստանի Հանրապետության իրավասու մարմինը բավարարել է Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազության միջնորդությունը և հետախուզվող անձ Փ.Մ.-ին, ով մեղադրվում է իրեն վստահված ավելի քան 280 մլն դրամը յուրացնելու մեջ, հանձնել է Հայաստանի իրավասու մարմիններին:
ՀՀ գլխավոր դատախազության հանձնարարությամբ՝ Ներքին գործերի նախարարության ոստիկանության աշխատակիցների կողմից ապահովվել է Փ.Մ.-ի տեղափոխումը Երևան:

Poland granted the motion of the Prosecutor General’s Office of the Republic of Armenia, the wanted person was extradited to Armenia
11/03/2024
The competent authority of the Republic of Poland granted the motion of the Prosecutor General’s Office of the Republic of Armenia and extradited P.M. (wanted person) charged with the embezzlement of entrusted AMD 280 million to the competent authorities of the Republic of Armenia.
Based on the assignment of the Prosecutor General’s Office of the Republic of Armenia the employees of the Police of the Ministry of Internal Affairs ensured P.M.’s transfer to Yerevan.