Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանը, Նիդերլանդների Թագավորություն կատարած աշխատանքային այցի շրջանակում, 2024 թվականի մարտի 5-ին Հաագայում հանդիպել է Դատախազների միջազգային ասոցիացիայի գլխավոր քարտուղար Ռոյլ Դոնային և գործադիր տնօրեն Ջեյն Հեբներին։
Աննա Վարդապետյանը շնորհակալություն է հայտնել Դատախազների միջազգային ասոցիացիայի գործընկերներին արդյունավետ համագործակցության համար և կարևորել Ասոցիացիայի առաքելությունը՝ տեղեկատվության փոխանակման միջոցով հանցավորության դեմ արդյունավետ պայքարելու համատեքստում:
Գլխավոր դատախազն ընդգծել է Ասոցիացիայի կողմից կազմակերպվող տարեկան ու ընթացիկ համաժողովները և յուրաքանչյուր տարի հրապարակվող պարբերականը, որում ներառվում են նաև ՀՀ դատախազների հեղինակած գիտական հոդվածները:
Դատախազների միջազգային ասոցիացիայի գլխավոր քարտուղար Ռոյլ Դոնան և գործադիր տնօրեն Ջեյն Հեբները բարձր են գնահատել ՀՀ գլխավոր դատախազության հետ առկա համագործակցության մակարդակը և կարևորել Դատախազների միջազգային ասոցիացիայի գլխավոր քարտուղարի գլխավորած պատվիրակության առաջիկա այցը Հայաստան:

Anna Vardapetyan discussed issues of mutual interest with the Executive Director and Secretary-General of the International Association of Prosecutors
06/03/2024
On March 5, 2024, in the scope of her working visit to the Kingdom of the Netherlands, Anna Vardapetyan, Prosecutor General of the Republic of Armenia met Roel Dona, Secretary-General and Janne Hübner, Executive Director of the International Association of Prosecutors.
Let us remind that the Prosecutor General’s Office of the Republic of Armenia has been a member of the International Association of Prosecutors since May 17, 1999.
Anna Vardapetyan thanked partners from the International Association of Prosecutors for the effective cooperation and attached importance to the mission of Association in the context of effective fight against crime through the exchange of information.
The Prosecutor General highlighted annual and regional conferences and annually published journal, where the scientific articles of the prosecutors of the Republic of Armenia are also included.
Roel Dona, Secretary-General and Janne Hübner, Executive Director of the International Association of Prosecutors highly appreciated the existing level of cooperation with the Prosecutor General’s Office of the Republic of Armenia and attached importance to the forthcoming visit of the delegation led by the Secretary-General of the International Association of Prosecutors to the Republic of Armenia.