Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանը, Նիդերլանդների Թագավորություն կատարած աշխատանքային այցի շրջանակում, 2024 թվականի մարտի 5-ին Հաագայում հանդիպել է Դատախազների միջազգային ասոցիացիայի գլխավոր քարտուղար Ռոյլ Դոնային և գործադիր տնօրեն Ջեյն Հեբներին։
Աննա Վարդապետյանը շնորհակալություն է հայտնել Դատախազների միջազգային ասոցիացիայի գործընկերներին արդյունավետ համագործակցության համար և կարևորել Ասոցիացիայի առաքելությունը՝ տեղեկատվության փոխանակման միջոցով հանցավորության դեմ արդյունավետ պայքարելու համատեքստում:
Գլխավոր դատախազն ընդգծել է Ասոցիացիայի կողմից կազմակերպվող տարեկան ու ընթացիկ համաժողովները և յուրաքանչյուր տարի հրապարակվող պարբերականը, որում ներառվում են նաև ՀՀ դատախազների հեղինակած գիտական հոդվածները:
Դատախազների միջազգային ասոցիացիայի գլխավոր քարտուղար Ռոյլ Դոնան և գործադիր տնօրեն Ջեյն Հեբները բարձր են գնահատել ՀՀ գլխավոր դատախազության հետ առկա համագործակցության մակարդակը և կարևորել Դատախազների միջազգային ասոցիացիայի գլխավոր քարտուղարի գլխավորած պատվիրակության առաջիկա այցը Հայաստան:

Анна Вардапетян обсудила вопросы, представляющие взаимный интерес, с генеральным секретарем и исполнительным директором Международной ассоциации прокуроров
06/03/2024
5 марта 2024  года Генеральный прокурор Республики Армения Анна Вардапетян в рамках своего рабочего визита в Королевство Нидерланды встретилась с генеральным секретарем Международной ассоциации прокуроров Ройлом Доной и исполнительным директором Джейн Хебнер в Гааге.
Напомним, Генеральная прокуратура РА является членом Международной ассоциации прокуроров с 1-го января 1999 года.
Анна Вардапетян поблагодарила партнеров Международной ассоциации прокуроров за эффективное сотрудничество в контексте эффективной борьбы с преступностью посредством обмена информацией.
Генеральный прокурор обратил особое внимание на работы, проделанные Ассоциацией, в том числе ежегодные и текущие конференции, периодический журнал, в который также публикуются научные статьи прокуроров РА.
Генеральный секретарь Международной ассоциации прокуроров Ройл Донна и исполнительный директор Джейн Хебнер отметили тесный уровень нынешнего сотрудничества с Генеральной прокуратурой РА и подчеркнули предстоящий визит делегации во главе с генеральным секретарем Международной ассоциации прокуроров в Армению.