Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանը, Նիդերլանդների Թագավորություն կատարած աշխատանքային այցի շրջանակում 2024 թվականի մարտի 5-ին Հաագայում հանդիպել է Միջազգային քրեական դատարանի դատախազ Քարիմ Խանին:
Հանդիպմանը մասնակցել է նաև Նիդերլանդների Թագավորությունում Հայաստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Վիկտոր Բիյագովը:
Հիշեցնենք, որ Հայաստանը 2024 թվականի փետրվարի 1-ից դարձել է Միջազգային քրեական դատարանի անդամ՝ Հռոմի ստատուտին միացած 124-րդ մասնակից պետությունը՝ 19-րդ պետությունը Արևելյան Եվրոպայի խմբից։
Աննա Վարդապետյանը շնորհակալություն է հայտնել Քարիմ Խանին հանդիպման պատրաստակամության համար և ընդգծել, որ հանդիպումը կնպաստի Միջազգային քրեական դատարանի հետ արդյունավետ համագործակցություն ապահովելուն, ներպետական ընթացակարգերի վերանայմանն ու դրանք Ստատուտի դրույթներին համապատասխանեցնելուն:

On March 5, 2024, in the scope of her working visit to the Kingdom of the Netherlands, Anna Vardapetyan, Prosecutor General of the Republic of Armenia met Karim Khan, Prosecutor of the International Criminal Court.
Viktor Biyagov, Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Armenia to the Kingdom of the Netherlands also participated in the meeting.
Let us remind that Armenia became a member of the International Criminal Court on February 1, 2024, thus becoming the 124th state joining the Rome Statute and the 19th state from the Eastern European group.
Anna Vardapetyan thanked Karim Khan for the meeting and mentioned that the meeting shall contribute to ensuring effective cooperation with the International Criminal Court, revision of domestic procedures and bringing them into compliance with the provisions of the Statute.