Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանի՝ 2024 թվականի հունվարի 26-ի որոշման հիման վրա՝ Երևան քաղաքի Մալաթիա-Սեբաստիա վարչական շրջանի դատախազությունում ինքնավար պաշտոն զբաղեցնող անձի նկատմամբ հարուցվել է կարգապահական վարույթ:
Վարույթի շրջանակում հաստատվել է, որ դատախազը, ոչ պատշաճ կատարելով իր ծառայողական պարտականությունները և խախտելով դատախազի վարքագծի կանոնները, քրեական գործով նշանակված երեք դատական նիստերին չի մասնակցել՝ առանց հարգելի պատճառի, իսկ մեկ դատական նիստի՝ հարգելի պատճառով:
Կարգապահական վարույթի արդյունքները 2024 թվականի փետրվարի 16-ին ուղարկվել են ՀՀ գլխավոր դատախազին առընթեր էթիկայի հանձնաժողով:
Էթիկայի հանձնաժողովը 2024 թվականի փետրվարի 21-ի որոշմամբ հաստատված է համարել կարգապահական խախտումների առկայությունը և դատախազի մեղավորությունը:
Գլխավոր դատախազի՝ 2024 թվականի փետրվարի 22-ի հրամանով՝ Երևան քաղաքի Մալաթիա-Սեբաստիա վարչական շրջանի դատախազությունում ինքնավար պաշտոն զբաղեցնող անձի նկատմամբ նշանակվել է «նկատողություն» տեսակի կարգապահական տույժ:

Согласно решению Генерального прокурора Республики Армения Анны Вардапетян от 4 января 2024 года было начато дисциплинарное производство в отношении лица, занимающего автономную должность в прокуратуре административного района Малатия-Себастия города Ереван.
В ходе процесса подтвердилось, что прокурор нарушив правила поведения и внутренние правила трудовой дисциплины, не участвовал без уважительных причин в трех судебных заседаниях, и в одном— по уважительной.
16 февраля 2024 года результаты дисциплинарного производства были представлены Комиссии по этике при Генеральном прокуроре Республики Армения.
Постановлением Комиссии по этике от 21 февраля 2024 года было подтверждено наличие дисциплинарного нарушения и вины прокурора.
По приказу Генерального прокурора от 22 февраля 2024 года было вынесено решение о дисциплинарном взыскании в виде "выговора" в отношении лица, занимающего автономную должность в прокуратуре административного района Малатия-Себастия города Ереван.