Դատախազությունում Սետրակովին հանձնելու մասին միջնորդություն չի ստացվել, չի քննարկվել, չի բավարարվել
Դմիտրիյ Սետրակովին ձերբակալելու, կալանավորելու և ՌԴ իրավասու մարմիններին հանձնելու (էքստրադիցիայի) մասին միջնորդություն ՀՀ գլխավոր դատախազությունում չի՛ ստացվել, չի՛ քննարկվել, չի՛ բավարարվել:
Դմիտրիյ Սետրակովի՝ ՌԴ իրավասու մարմինների կողմից հետախուզման, ինչպես նաև վերջինիս ՀՀ տարածքում հայտնաբերման վերաբերյալ տեղեկություն ՀՀ գլխավոր դատախազությունում առկա չէ:
Ինչպես ավելի վաղ տեղեկացրել էինք, Սետրակովի վերաբերյալ իրավապաշտպան Արթուր Սաքունցի դիմումն ուղարկվել է օպերատիվ հետախուզական գործունեություն իրականացնող մարմին՝ դրանում ներկայացված տեղեկությունները ստուգելու նպատակով, ինչից հետո կքննարկվի վարույթ նախաձեռնելու հարցը:

Ходатайство о выдаче Сетракова не было получено, рассмотрено и удовлетворено Прокуратурой
Ходатайство о задержании, заключении под стражу и передаче (экстрадиции) компетентным органам Российской Федерации Дмитрия Сетракова Генеральной прокуратурой РА не было получено, не было рассмотрено и не было удовлетворено.
Генеральная прокуратура РА не располагает какой-либо информацией, в том числе касательно его пребывания на территории Республики Армения, в отношении Дмитрия Сетракова, находящегося в розыске со стороны компетентных органов РФ,.
Как ранее сообщалось, заявление правозащитника Артура Сакунца в отношении Сетракова направлено в орган, осуществляющий оперативно-розыскную деятельность, с целью проверки изложенных в нем сведений, после чего будет рассмотрен вопрос о возбуждении дела.