Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանը, Տավուշի մարզում Զինվորական դատախազության նստավայրի տեղակայման հետ կապված հարցեր քննարկելու նպատակով, նոյեմբերի 28-ին, ՀՀ զինվորական դատախազ, գլխավոր դատախազի տեղակալ Գրիգոր Էլիզբարյանի ուղեկցությամբ, այցելել է Հայաստանի Հանրապետության զինված ուժերի N բանակային զորամիավորում:
Գլխավոր դատախազը Զորամիավորման հրամանատար Ալեքսանդր Ցականյանի հետ զրույցում քննարկել է բանակում կարգապահության, զինծառայողների միջև կանոնադրային հարաբերությունների պահպանման, բանակում հանցագործությունների կանխարգելման և այս համատեքստում Զորամիավորման ու Կայազորի զինվորական դատախազության միջև արդյունավետ փոխգործակցության ապահովման հետ կապված մի շարք հարցեր:
Աննա Վարդապետյանը շրջայց է կատարել Զորամիավորման տարածքում, այցելել սահմանագծի մշտադիտարկումն իրականացնող օպերատիվ կառավարման կենտրոն, կորպուսի հատուկ նշանակության գունդ, այնուհետև՝ N մարտական դիրք, զրուցել մարտական հերթապահություն իրականացնող անձնակազմի հետ:
Տավուշի մարզի դատախազությունում ՀՀ գլխավոր դատախազը ՀՀ զինվորական դատախազ Գրիգոր Էլիզբարյանի, Տավուշի մարզի դատախազ Գոռ Ալոյանի և Լոռու կայազորի զինվորական դատախազ Արման Ապրեսյանի մասնակցությամբ խորհրդակցություն է անցկացրել, որի ընթացքում քննարկվել են Տավուշի մարզում Զինվորական դատախազության նստավայրի տեղակայման մանրամասները:

The Prosecutor General visited N Army corpus of the Ministry of Defense of the Republic of Armenia. A seat of the Military Prosecutor's office will be located in Tavush region
29/11/2023
On November 28, 2023, Anna Vardapetyan, Prosecutor General of the Republic of Armenia and Grigor Elizbaryan, Deputy Prosecutor General, RA Military Prosecutor visited N Army corpus of the Armed Forces of the Republic of Armenia for the purpose of discussing several issues related to the location of a seat of the Military Prosecutor’s Office in Tavush region.
During the conversation with Aleksandr Tsanakyan, commander of the military formation the Prosecutor General discussed several issues related to the discipline in the army, maintenance of statutory relations between soldiers, prevention of crimes in the army as well as effective cooperation between the Garrison Military Prosecutor's Office and the Military formation.
Anna Vardapetyan walked around the territory of the military formation and visited operative management center responsible for border monitoring, special regiment of the corpus as well as № combat position, talked with the staff performing combat duty.
RA Prosecutor General organized a meeting with the participation of Grigor Elizbaryan, RA  Military Prosecutor, Gor Aloyan, the Prosecutor of Tavush region and Arman Apresyan, Military Prosecutor of Lori Garrison Military Prosecutor’s Office in the Prosecutor’s Office of Tavush region and during that meeting they discussed issues related to the location of a seat of the Military Prosecutor’s Office in Tavush region.