Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանը, Տավուշի մարզում Զինվորական դատախազության նստավայրի տեղակայման հետ կապված հարցեր քննարկելու նպատակով, նոյեմբերի 28-ին, ՀՀ զինվորական դատախազ, գլխավոր դատախազի տեղակալ Գրիգոր Էլիզբարյանի ուղեկցությամբ, այցելել է Հայաստանի Հանրապետության զինված ուժերի N բանակային զորամիավորում:
Գլխավոր դատախազը Զորամիավորման հրամանատար Ալեքսանդր Ցականյանի հետ զրույցում քննարկել է բանակում կարգապահության, զինծառայողների միջև կանոնադրային հարաբերությունների պահպանման, բանակում հանցագործությունների կանխարգելման և այս համատեքստում Զորամիավորման ու Կայազորի զինվորական դատախազության միջև արդյունավետ փոխգործակցության ապահովման հետ կապված մի շարք հարցեր:
Աննա Վարդապետյանը շրջայց է կատարել Զորամիավորման տարածքում, այցելել սահմանագծի մշտադիտարկումն իրականացնող օպերատիվ կառավարման կենտրոն, կորպուսի հատուկ նշանակության գունդ, այնուհետև՝ N մարտական դիրք, զրուցել մարտական հերթապահություն իրականացնող անձնակազմի հետ:
Տավուշի մարզի դատախազությունում ՀՀ գլխավոր դատախազը ՀՀ զինվորական դատախազ Գրիգոր Էլիզբարյանի, Տավուշի մարզի դատախազ Գոռ Ալոյանի և Լոռու կայազորի զինվորական դատախազ Արման Ապրեսյանի մասնակցությամբ խորհրդակցություն է անցկացրել, որի ընթացքում քննարկվել են Տավուշի մարզում Զինվորական դատախազության նստավայրի տեղակայման մանրամասները:

Генеральный прокурор РА Вардапетян Анна, в сопровождении Военного прокурора Республики Армения, заместителя Генерального прокурора Григора Элизбаряна, посетила подразделение N вооруженных сил РА для обсуждения вопроса размещения Военной прокуратуры в Тавушской области.
Генеральный прокурор обсудила с командировм подразделения Цаканяном А. ряд вопросов, связанных с дисциплиной в армии, поддержанием уставных отношений между военнослужащими, профилактикой правонарушений в армии и обеспечение эффективного взаимодействия Вооруженных Сил и военной прокуратуры гарнизона.
Анна Вардапетян осмотрела территорию подразделения, посетила пункт оперативного управления, посетить центр оперативного управления, осуществляющий мониторинг границы, корпус полка специального назначения, боевую позицию N, пообщалась с личным составом, находящимся на боевом дежурстве.
Генеральный прокурор РА провела совещание в прокуратуре Тавушской области с участием военного прокурора РА Григора Элизбаряна, прокурора Тавушской области Гора Алояна и военного прокурора Лорийского гарнизона Армана Апресяна, в ходе которого были обсуждены детали размещения военной прокуратуры в Тавушской области.