Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանն այսօր ընդունել է ԵԽ գրասենյակի` Հայաստանում առաքելությունն ավարտող ղեկավար Մարտինա Շմիդտին:
Աննա Վարդապետյանը ողջունել է ԵԽ գրասենյակի ղեկավարին Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազությունում և շնորհակալություն հայտնել Դատախազության հիմնադրման 105-ամյակին նվիրված բարձրաստիճան խորհրդաժողովի կազմակերպմանն աջակցելու համար: Այդ համատեքստում ՀՀ գլխավոր դատախազը կարևորել է փոխգործակցության շարունակականությունը և ընդգծել, որ 2024 թվականին նախատեսվում է նման ձևաչափով երկրորդ խորհրդաժողովի անցկացումը:
Մարտինա Շմիդտը շնորհակալություն է հայտնել Աննա Վարդապետյանին համատեղ ծրագրերն արդյունավետ իրականացնելու համար և բարձր գնահատել Դատախազության արհեստավարժությունն ու նախաձեռնողականությունը:
Ամփոփելով հանդիպումը՝ Աննա Վարդապետյանը ևս մեկ անգամ շնորհակալություն է հայտնել Հայաստանում առաքելությունն ավարտող Մարտինա Շմիդտին կատարած աշխատանքի համար և Շմիդտին մաղթել ամենայն բարիք ու հաջողություն՝ աշխատանքային հետագա գործունեության ոլորտներում:

Генпрокурор принял главу офиса СЕ, завершающего свою миссию в Армении
Генеральный прокурор Республики Армения Анна Вардапетян сегодня приняла главу офиса Совета Европы Мартину Шмидт, завершающую миссию в Армении в Генеральной прокуратуре РА и поблагодарила ее за поддержку в организации конференции на высоком уровне, посвященной 105-летию прокуратуры. В этом контексте Генеральный прокурор РА подчеркнула важность преемственности взаимодействия и добавила, что в 2024 году планируется провести вторую конференцию в этом формате.
Мартина Шмидт поблагодарила Анну Вардапетян за эффективную реализацию совместных проектов и высоко оценила профессионализм и инициативу Прокуратуры.
Подводя итоги встречи, Анна Вардапетян еще раз поблагодарила завершающую свою миссию в Армении Мартину Шмидт за проделанную работу и пожелала ей успехов на дальнейшей работе.