Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանն այսօր ընդունել է ԵԽ գրասենյակի` Հայաստանում առաքելությունն ավարտող ղեկավար Մարտինա Շմիդտին:
Աննա Վարդապետյանը ողջունել է ԵԽ գրասենյակի ղեկավարին Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազությունում և շնորհակալություն հայտնել Դատախազության հիմնադրման 105-ամյակին նվիրված բարձրաստիճան խորհրդաժողովի կազմակերպմանն աջակցելու համար: Այդ համատեքստում ՀՀ գլխավոր դատախազը կարևորել է փոխգործակցության շարունակականությունը և ընդգծել, որ 2024 թվականին նախատեսվում է նման ձևաչափով երկրորդ խորհրդաժողովի անցկացումը:
Մարտինա Շմիդտը շնորհակալություն է հայտնել Աննա Վարդապետյանին համատեղ ծրագրերն արդյունավետ իրականացնելու համար և բարձր գնահատել Դատախազության արհեստավարժությունն ու նախաձեռնողականությունը:
Ամփոփելով հանդիպումը՝ Աննա Վարդապետյանը ևս մեկ անգամ շնորհակալություն է հայտնել Հայաստանում առաքելությունն ավարտող Մարտինա Շմիդտին կատարած աշխատանքի համար և Շմիդտին մաղթել ամենայն բարիք ու հաջողություն՝ աշխատանքային հետագա գործունեության ոլորտներում:

Today, Anna Vardapetyan, Prosecutor General of the Republic of Armenia met Martina Schmidt, Head of the Office of the European Council completing her mission in Armenia.
Anna Vardapetyan welcomed the Head of the Office of the European Council in the Prosecutor’s Office and thanked her for supporting the organization of high-level conference dedicated to 105th anniversary of the establishment of the Prosecutor’s Office. In this context the Prosecutor General of the Republic of Armenia attached importance to the continuity of the cooperation and highlighted that organization of the second conference in this format is planned during 2024.
Martina Schmidt thanked Anna Vardapetyan for effective implementation of joint programs and highly appreciated the professionalism of the Prosecutor’s Office.
Summarizing the meeting Anna Vardapetyan thanked Martina Schmidt again for her work and wished her all the best and a lot of success in the fields of her future activities.