Հաղորդակցության կարողությունների զարգացման դասընթաց՝ բոլոր դատախազների համար
Գլխավոր դատախազությունը, կարևորելով դատախազների հաղորդակցության կարողությունների և հմտությունների զարգացումը, Հայաստանում Նիդերլանդների Թագավորության դեսպանության օժանդակությամբ, 2023 թվականի նոյեմբերի 18-ից մեկնարկել է դասընթացների շարք:
Առաջին երկօրյա դասընթացին մասնակցել են ՀՀ գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանը, գլխավոր դատախազի տեղակալները, Գլխավոր դատախազության վարչությունների պետերը, ավագ դատախազն ու Երևան քաղաքի դատախազը:
Դատախազ-քաղաքացի, դատախազ-ԶԼՄ ներկայացուցիչ հաղորդակցման կարողությունների բարձրացմանն ուղղված դասընթացին մասնակցելու են Հայաստանի Հանրապետության բոլոր դատախազները:
Ծրագրի ընդհանուր տևողությունը 6 ամիս է, այն իրականացվում է Հայաստանում Նիդերլանդների Թագավորության դեսպանության կողմից մրցութային կարգով ընտրված «SPRING PR» ընկերության կողմից:

Курсы повышения коммуникативных навыков прокуроров
Генеральная прокуратура, уделяя особое внимание развитию коммуникативных способностей и навыков прокуроров, при содействии посольства Королевства Нидерландов в Армении с 18 ноября 2023 года запустила ряд программ.
В первой двухдневной программе приняли участие: генеральный прокурор РА Вардапетян Анна, заместители генерального прокурора, начальники отделов Генеральной прокуратуры, старший прокурор и прокурор города Ереван.
Все прокуроры Республики Армения примут участие в программе, которая направлена на повышение коммуникативных навыков между прокурором-гражданином, прокурором-представителем СМИ.
Продолжительность программы составляет 6 месяцев, ее реализует компания «SPRING PR», в формате интерактивных дискуссий, анализ практических примеров, лекции и т.д.