Հաղորդակցության կարողությունների զարգացման դասընթաց՝ բոլոր դատախազների համար
Գլխավոր դատախազությունը, կարևորելով դատախազների հաղորդակցության կարողությունների և հմտությունների զարգացումը, Հայաստանում Նիդերլանդների Թագավորության դեսպանության օժանդակությամբ, 2023 թվականի նոյեմբերի 18-ից մեկնարկել է դասընթացների շարք:
Առաջին երկօրյա դասընթացին մասնակցել են ՀՀ գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանը, գլխավոր դատախազի տեղակալները, Գլխավոր դատախազության վարչությունների պետերը, ավագ դատախազն ու Երևան քաղաքի դատախազը:
Դատախազ-քաղաքացի, դատախազ-ԶԼՄ ներկայացուցիչ հաղորդակցման կարողությունների բարձրացմանն ուղղված դասընթացին մասնակցելու են Հայաստանի Հանրապետության բոլոր դատախազները:
Ծրագրի ընդհանուր տևողությունը 6 ամիս է, այն իրականացվում է Հայաստանում Նիդերլանդների Թագավորության դեսպանության կողմից մրցութային կարգով ընտրված «SPRING PR» ընկերության կողմից:

The Prosecutor General’s Office, emphasizing the necessity of developing the skills and abilities of the prosecutors’ communication skills started a series of trainings on November 18, 2023 with the assistance of the Embassy of the Kingdom of the Netherlands in Armenia.
Anna Vardapetyan, Prosecutor General of the Republic of Armenia, Deputies of the Prosecutor General, Heads of the Departments of the Prosecutor General’s Office, Senior Prosecutors and the Prosecutor of Yerevan city participated in the first two-day training.
All prosecutors of the Republic of Armenia shall participate in the training, the purpose of which is the development of skills of prosecutors to communicate with the citizens and the representatives of mass media.
The duration of the program is 6 months and it is implemented by “SPRING PR” elected by the Embassy of the Kingdom of the Netherlands in Armenia on a competitive basis.
The training will be organized in the form of interactive discussions, analysis of practical examples, lectures, etc.